Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a kötelező...

Mi a véleményetek a kötelező utcai maszkviseletről? Ti hordjátok?

Figyelt kérdés
Most légyszi a boltot/tömegközlekedést ne soroljuk ide, csak az utcára gondolok.

2021. febr. 15. 14:45
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
82%

Nyilván a Blahán meg ilyen helyeken van értelme, mert annyi az ember még most is, hogy ihajjj.:D

A mi kerületünkben(kertváros) csak a boltok, rendelők, ilyesmi helyek pár méteres körzetében kell hordani, simán utcán természetesen nem. Itt speciel jól hozták meg ezt a döntést.

2021. febr. 15. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk az a szabály, hogy ott kell hordani, ahol látsz valaki mást is az utcán.

Nos, én kertvárosi részen lakom. Ott gyakorlatilag sose hordom. A belső részeken, ill. forgalmas lakótelepi részeken igen.

2021. febr. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
48%

"nem véd a vírus ellen és a terjesztést is csak nagyon korlátozottan akadályozza"


Biztos ezért nem voltam idén ősszel beteg, korábban meg rendszeresen elkaptam az aktuális szezonális nyavalyát, amikor nem kellett maszkot hordani, pedig az életmódom nem lett más, sem étrendben, sem aktivitásban, sem tömegközlekedésben. :-)

2021. febr. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
55%
Én meg már kétszer voltam idén beteg, pedig előtte 5 évig nem voltam egyszer sem. Puff neki, most vakarózhatunk a megoldáson!
2021. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
38%
@10 Kutatások százai bizonyítják, hogy jelentősen csökkenti a fertőzés továbbadásának esélyét, bizonyos maszkok esetén a megkapásának esélyét is. Tehát ezt be lehet fejezni.
2021. febr. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
48%

Háát, tudom, hogy a kérdés Magyarországra vonatkozik, én külföldön élek (Wales), és itt az utcán nem kötelező, viszont sokan hordják ott is, én is.

Nekem ésszerűbb végig az arcomon tartani ahelyett, hogy folyton odanyúlkálnék, amikor ki-be járkálok a boltokba. Illetve nekem már éve óta nagyon szimpatikus volt, hogy az ázsiaiak hordták, ha mondjuk meg voltak fázva, párszor én is megpróbáltam, csak akkor még hülyének néztek.

2021. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
41%
Utcán értelmetlen,zárt térben rendben van
2021. febr. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%

Én agglomerációban lakom, tizenéve i után sétáltatok kutyát. Kb én vagyok az egyetlen ember olyankor az utcán, nyilván nem veszem fel a maszkot. Arról nem is beszélve, hogy a kilélegzett levegő miatt csak lecsapódik rajta a pára és mire hazaérek, tiszta víz a maszkom.


Ha "bemegyek a városba" ott hordom, mert muszáj. De ahogy nézem sokszor, csak a fehérembernek muszáj. Ja és a BKK-n a hajléktalanok is kivételek.

2021. febr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
57%

Utcán leveszem, csak zárt térben hordom. Munkahelyemen is kötelező. Tiszta felüdülés a csupasz arcomat a Nap felé tartani ill. friss levegőt beszívni.

14-es:

"Én meg már kétszer voltam idén beteg, pedig előtte 5 évig nem voltam egyszer sem. Puff neki, most vakarózhatunk a megoldáson!"

Én is, dettó, tavaly decemberben voltam olyan náthás, hogy ihaj! Maszkhordás ide vagy oda.

2021. febr. 15. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
94%
Hordom,de csak azért,mert nincs pénzem büntit fizetni.
2021. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!