Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak mi vagyunk a 10 millió...

Csak mi vagyunk a 10 millió hozzáértők országa vagy mindenhol máshol is így van?

Figyelt kérdés
2021. febr. 15. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Magyarországon az emberek annyira csórók, hogy szabadidejükben pont csak arra van energiájuk hogy másokat elemezgessenek. Ki mit csinál rosszul, stb. Ez szerintem az összes kommunista országban megfigyelhető, mai napig próbálnak mindenkit jelentgetni. Valahol ez a korrupció mértékével is összefüggésben áll. Ha magasabb lenne az életszínvonal, talán nem foglalkozna mindenki a másikkal. De jelenleg esélytelen hogy bármiféle változás történjen. A legdöbbenetesebb dolog hogy magyarországon a nyugdíjasoknak arra sincs elég megtakarításuk hogy elköltözzenek egy jobban frekventált családi házas övezetbe, ehelyett társasházakban nyomorítják meg a fiatalok életét.
2021. febr. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki ért mindenhez mindenhol.
2021. febr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, ha ezt meg kell kérdezd akkor szerintem nem vagy a legjobb emberekkel körülvéve. Nekem a baráti körömben nap mint nap elhangzik valami olyasmi hogy "bocsi, ebben nem tudok érdemben segíteni/ ehhez nem tudok ér hozzászólni, mert nem vagyok kompetens a témában". Még a szüleim is sokszor mondanak hasonlót. Nyilván minden országban vannak megmondó emberek, néhol több néhol kevesebb, itthon inkább az előbbi az igaz. Ettől függetlenül nem mindenki ilyen.

Az elsőnek pedig annyit mondanék hogy igen, az biztos hogy egy-két térség kivételével (pl Csehország) a volt kommunista légkör hatása a mai napig érezhető szociális szinten is, viszont hidd el, tőlünk nyugatabbra sokkal nagyobb a tendencia arra, hogy az emberek feljelentsék vagy bepereljék egymást. Itthon az emberekre ilyen szempontból inkább az az igaz hogy tűrnek a végtelenségig. Persze van néhány ember aki azonnal teszi a bejelentést pl csendháborítás miatt már ha a szomszéd egyet fingik, de ez mondjuk Németországban sokkal sokkal gyakoribb, ahogy en bloc nyugaton is.

2021. febr. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Más országokban is így van. Egy ufós doku filmben volt, ahogy a brazil őslakosok magyarázták a kamerába a földönkívüliek technológiáit.:) A legtöbb nyilatkozó írni- olvasni nem tudott.

De az átlag amerikai is ostoba, mint a föld, ennek ellenére értenek a politikához, történelemhez, gazdasághoz, gépjármű gyártáshoz, mindenhez is.

2021. febr. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!