Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kálvinnak tényleg volt egy...

Kálvinnak tényleg volt egy lyukas imaszőnyege? Van igazság alapja ennek az anekdotának?

Figyelt kérdés
Az tény, hogy Kálvin puritán volt.Van egy anekdota mi szerint Kálvinnak egy értékes tárgya volt mégpedig az imaszőnyege, de az se volt már az mert annyit imádkozott, hogy a térdeinél két nagy lyuk tátong. Van ennek igazság alapja vagy csak szóbeszéd. Ha valaki tudja hol lehet megtalálni ezt az imaszőnyeget?

#lyuk #Kalvin #imaszonyeg
2021. febr. 16. 09:13
 1/5 anonim ***** válasza:
mindenképp
2021. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, mert Kálvin svájci reformátor, keresztény tudós, a kálvinizmus névadója volt és a keresztények nem imaszőnyegen imádkoztak, hanem imazsámolyon.

[link]

Így:

shutterstock.com/hu/image-illustration/3d-rendering-illustration-prayer-kneeler-1567909459

2021. febr. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Bocs, ez a jó link:

[link]

2021. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Aha értem, mert ezt még anno az én általam annyira "kedvelt" hittan tanárom mondta így/ így monda el ezt az anekdotát imaszőnyeggel meg stb. de semmi bizonyítékot nem találta erre
2021. febr. 16. 12:47
 5/5 anonim ***** válasza:

#4

Ez az imaszőnyeg:

[link]

2021. febr. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!