Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Általában mi lesz azokkal az...

Általában mi lesz azokkal az emberekkel akik gyilkoltak, miután kijönnek a börtönből 20-30-40 év múlva?

Figyelt kérdés

2021. febr. 17. 22:01
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keresnek valakit, akit meg lehet ölni sebtiben.

-Ez féligazság inkább...

Azonban sok esetben igaz, hogy öngyilkosokká válnak vagy csinálnak valami kisebb balhét annak érdekében, hogy visszakerülhessenek, mert odabent már kialakult életrendjük volt, kialakult hierarchia a rabok között, - mindenki tudja egy idő után, hogy kitől, mire számíthat és ez még mindig jobb nekik, mint a felgyorsult, számukra teljesen idegen, bizonytalan világban keresgélni a helyüket.

2021. febr. 17. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
83%

Megbélyegzett és meghunyászkodott emberré válik a nagyobb részük, egyrészt ha akarnak még valaha dolgozni, vagy törvényesen élni akkor nyalni kell a munkáért, úgy ahogy nekünk is, ha kell a pénz.

Itthon még változtatni kell a gondolkodás módon a börtönviseltekről.

Engem is úgy neveltek hogy kerüljem a rosszat, és a problémás embereket, sajnos többé kevésbé sikerült, vagy nem.

Látásból ismerek két embert aki magát védte, az egyikőjük el sem ment a helyszínről leült a földre és megvárta míg kijönnek érte, 8 évébe került.

Karrierről nem hogy én, de ők még úgy sem álmodhatnak, hisz nem önhibáján kívül került be ennyi időre.


Építkezéseken, kis cégeknél próbálkoznak ugyan, önkormányzatnál nagyjából ennyi.

Gyárakban azért nem szeretik, és kerülik is ezen emberek jelentkezését mert kockázatként tekintenek rájuk, sok ember, más-más személyiség, és ebből baj lehet.


Aki meg ebbe nőtt fel annak más az életszemlélete is, nekik nem omlik össze ennyitől a világ, leülik amit le kell, ha van esze az évek alatt szakmát szerez, nem balhézik, a talpra állás nehéz a nulláról némi bent összekapart zsebpénzzel 40-50 évesen...

2021. febr. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%
Hát nem is tudom...Szerintem ez nagyon személyiség és környezet függő. Magamból kiindulva, ha pl ártatlanul,önvédelem miatt ültem volna 20-30-40 évet, akkor valószínűleg szinte minden embert gyűlölnék a földön, mivel a szabadulásom után már nem lenne sok értelme az életemnek. Nem lenne semmi motivációm. Vagy öngyilkos lennék vagy pedig egy bekattant pszichopata sorozatgyilkos akit csak jól irányzott homlok vagy szívlővéssel lehetne megállítani.
2021. febr. 17. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%
Mindenesetre ezert beteg dolog sajnalni az emberseges korulmenyeket a raboktol. A szabadsag elvesztese ugyis a legnagyobb buntetes, es minel szornyubbek a korulmenyek, es kegyetlenkednek egymassal, annal nagyobb az eselye, hogy egy vadallat jon ki.
2021. febr. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!