Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért elítélendő ha egy nő...

Miért elítélendő ha egy nő nem szeretne gyereket és családon se gondolkozik?

Figyelt kérdés
Sokszor belefutok itt is olyan kérdésekbe, hogy "a kolléganőm 40 feletti és miért nem akar szülni?", vagy "akiknek nem a gyerek az életcélja annak mi?" mintha tényleg bármi köze lenne ehhez miközben ez egyértelműen magánügy. Most tényleg sokan úgy gondolják, hogy egy nőnek egy a gyerekvállalás lehet mint életcél semmi más meg család alapítás? Szerintem akik ilyenekben gondolkodnak nem látnak bele abba, hogy azért a gyerekszülés nem csak boldogság meg öröm hanem 9 hónap fájdalom, teher, szülés is maga fájdalmas és komplikációk is adódhatnak, annyiszor hallani, hogy bekattant az anyuka és meggyilkolta a gyereket miután megszülte majd elásta. Sokan úgy mernek vitatkozni egyes nőkkel ezen, hogy már kezdek félni az emberektől szinte. Ez miért szúrná a szemét egy tök idegennek akivel még baráti viszonyt sem alkotok, hogy nem szeretnék gyereket hiába mondják hogy meggondolom (amit utálok) de nem fogom mivel nem ők élik az életemet és nem tudják ezt így megállapítani, meg attól hogy pont én pl. nem fogok szülni attól még ott egy csomó nő aki még igen. Annyira elítélendők néha ezzel az emberek. ÉS hiába is szül az nő utána egyből kapja a "mikor jön a második és a harmadik baba" kérdéseket mintha ez ilyen pletyka lenne már. Miért kell egyes embereknek ennyire áskálódni mások életében és olyanok miatt elítélni őket amihez semmi közük. A legjobb, egyszer olvastam egy olyan kérdést valahogy ami akkora patáliát indított, miszerint egy nő akkor is önző ha nem akar gyereket mivel a teste erre lett kitalálva és egy élettől fosztaná meg a lehetőséget mert önző...am ez nagyon nem hiszem hogy így lenne.Ti találkoztatok már ilyen áskálódó emberekkel akik leszóltak titeket mert nem akartok gyereket? Pasikat viszont ennyire nem ítélik el ahogy néztem, nem kellt ekkora visszhangot talán de tévedhetek.

2021. febr. 18. 07:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ha tudsz ajkor kerülj ki abból a közegből, ahol ezért csesztetnek. Mi kdegenek vagyunk itt a számodra, nekünk teljesen mindegy lesz-e gyereked vagy sem.


Mindenesetre szerintem több nőből lesz anya, mint ahányan anyánsk is valóak vagyunk. Szóval ha valaki a nem mellett dönt az a kisebbik rossz. Te tudod, hogy nem akarsz vele foglalkozni, ne foglalkoz. Ha mondjuk nincs párod akkor simán ráfoghatod, hogy nincs meg a megfelelő férfi, vagy körülmény.

2021. febr. 18. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
76%
Annyira fel van ez nagyítva, az emberek valójában le se szarják a másikat, ezt kellene tenned neked is, éljen úgy mindenki ahogy akar meg tud. Ha te meg vagy győződve arról, hogy jó döntést hoztál, akkor mit foglalkozol a társadalom véleményével?
2021. febr. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem azért mert sok emberbe bele van ez kódolva.

Barátnőmmel beszéltünk mi is erről,de arra jutottunk,hogy ma gyereket szülni önzőség ebbe a világba.

Egyre romlik a közbiztonság,létbiztonság, egyre rosszabb a levegő minőség, egyre kevesebb kikapcsolódási lwhetőség van. Mivel egyikünk sem politikus, a családjaink nem tudnak segíteni ezért nagy eséllyel a születendő gyermek is csak robotolna mindezt azért,hogy lehessen hol lakni és mehessen dolgozni.

Nem szeretnénk robotot a világra szülni. Tudjuk,hogy hatalmas örömöktöl esünk el, borzalmas érzés meghozni ezt a döntést,de sajnos nagyon nem lenne boldog egy gyerek egy ilyen vilagba így inkább egymásra fókuszálunk és a saját boldogságunkra.

2021. febr. 18. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
98%

Én ezt letudtam egyszerűbben: nem lehet gyerekem :D

Mindenkinek annyira kínos, hogy nem is firtatják az alternatív lehetőségeket sem.


Nem olvastam el a leírást, de az emberek ostobák, azért van ez IS. De nem kell vele foglalkozni, totál fölös.

2021. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
78%

Gondolom ezeket a gyerekvállalás kategóriában olvasod, az ottani nőknek addig terjed az agya, hogy "pocaklakó", meg "szopiztunk, büfiztünk, szarcsiztunk" :D

Egyébként a mai világban már teljesen elfogadott.

2021. febr. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem senkit nem érdekel, hogy a másiknak van-e gyereke vagy sem. Tőlünk pl 1x kérdezték meg a szülők, hogy mikor lesz. Akkor elmondtuk, hogy soha. 15 éve házasok vagyunk, azóta sem kérdezte meg senki. És senki nem is foglalkozik vele.
2021. febr. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
94%
Csak az ostoba, begyöpösödött emberek ítélik el. Manapság szerintem egyre többen belátják, hogy olyan rossz irányba halad a világ, nem éri meg gyereket ide szülni. Csak 'ösztönből', önzőségből felesleges. Meg persze vannak, akik inkább a karriert választják, vagy úgy érzik, nem valóak anyának, nem érdekli őket az egész, túl sok felelősség, kötöttség, stb.
2021. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
95%

A legtöbb emberbe tényleg kevés tapintat szorult.

Akár tudatosan nem vállal valaki gyereket, akár egészségügyi okokból nem lehet neki, még a közeli családtagok és barátok is képesek néha odaszúrni, még ha ez gyakran nem is szándékos.

Nekem attól megy ki a hajam, amikor egyesekkel másról sem lehet beszélni, csak a "pocaklakó/kaksi/büfcsi/szopcsi" témáról...

Az ilyen kérdésekkel, és a babavárással, gyerekneveléssel kapcsolatos kéretlen információk tömkelegével csak felbosszantják azt, aki nem akar gyereket és folyamatosan elkeserítik azt, akinek nem lehet gyereke.

Nem azt mondom, hogy az ember ne tudna örülni a mások boldogságának - dehogynem! De amikor már átesnek a ló túloldalára, és még jelzik is feléjük, hogy a téma kellemetlen vagy tökéletesen érdektelen, olyankor komolyan nem értem, hogy nem esik le nekik a tantusz. Egyszerűen nem képesek felfogni, hogy mások élete nem erről szól.

2021. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
Utsolsó! Igen, nálunk is ez van jelenleg családon belül. Mást sem hallok tesóm feleségétől amióta szült, csak hogy mennyi "tejcit" tud lefejni, meg mennyit "cicizik" a gyerek. Még egy pár mondat erejéig érdekel is nyilván, hogy mi a helyzet velük, de fél óra után érzem, hogy megy fel a vérnyomásom a sok "szopi" "pocak" stb szó hallatán.
2021. febr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
33%
Talán mert az emberek bunkók és szeretnék kötekedni. Én sem értek egyet azokkal, akik nem akarnak gyermeket, mart SZERINTEM attól lesz teljes egy család élete, de nem ítélem el azokat az embereket, akiknek nincs gyerekük. Tiszteletben tartom, hisz az ő döntésük és joguk van rendelkezni a saját életükkel. Ne foglalkozz a nagyszájúakkal, tégy a saját belátásod szerint mindig! :)
2021. febr. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!