Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Legtöbb temetés hamvasztásos...

Legtöbb temetés hamvasztásos már. Miért?

Figyelt kérdés
Mert olcsobb?
2021. febr. 18. 16:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Mert már nem divat a földben megrohadni, hogy aztán kukacok zabálják fel a földi maradványaidat.
2021. febr. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Igen, azért mert olcsóbb, és még így is szégyentelenül sokat kérnek.
2021. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
86%
Egyrészt olcsóbb, kevesebb vele a macera, másrészt ma már nincs az embereknek ideje a sírt gondozni meg látogatni, sokan több száz vagy ezer km-re élnek a felmenőik nyughelyétől.
2021. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%
Olcsóbb
2021. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Vallási szokások,másabbak lettek és már nincs benne annyi érzelem mint anno.

Meg aztán sokaknak ott az életbiztosítás,és arra fókuszál a rokonság,na meg a vagyonra .

Rég múltban az ember veszteségét síratták,most meg dörzsölik a kezüket a vagyonért .

2021. febr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én klausztrofóbiás vagyok és még annak a gondolatára is kiver a víz, hogy a hullámat beteszik egy szűk dobozba, utána 2 m mélyen leássák.

És mivel a férgektől is undorodom, nem maradt más opció, mint a hamvasztásomról rendelkeztem.

2021. febr. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
5%

Mert a legtöbben már szarnak bele az egészbe, és nem adnak annyi végtisztességet a halottnak, mint anno.

#1:

Hihetetlen, mennyi gyökér f*szkalap jár ide...

2021. febr. 18. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Egyrészt mert olcsóbb - azért brutális, mekkora pénzt húznának le azon, hogy meghalt valakinek egy szerette -, másrészt azért, mert már nem divat külsőségekkel tetszelegni egy temetésen, mint régen.


Az emberek elkezdtek úgy gondolkodni, hogy nem kell hozzá flancos gránitsír meg művirágok meg rothadó test, hogy valakire szeretettel emlékezzünk. Akire ne emlékszünk szeretettel, annak meg ki akarja a sírját fizetni és gondozni?


Én nem is látom értelmét ezeknek a nagy síroknak, nem zavar, ha elhamvasztanak majd, tudom, hogy nem ezen múlik, szerettek-e vagy sem.

2021. febr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
5%
Ez a Jézus Krisztustól való eltávolodás, és a pogányságba való visszasüllyedés. A megégetés régen a bűnösök megbélyegzése volt, több keresztény felekezetnél (pl. ortodox) máig tilos, csak a közelmúltban hozták ezt vissza a kultúrába a keresztényellenesek, szabadkőművesek.
2021. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
74%

9-es, már a neandervölgyi ember több tízezer évvel ezelőtt eltemette a holtakat, amikor a vallásod még kósza gondolatként sem jelent meg. Ellenben a keresztények máglyán és hullakupacokban égették el a pogányokat bármiféle temetés nélkül, mondván, hogy nem érdemlik meg.

De tudom, ez is csak a szabadkőművesek által kitalált hazugság, ami igazából meg sem történt.

2021. febr. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!