Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a helyes cselekedet abban...

Mi a helyes cselekedet abban az esetben ha valaki kisebb gyerekek előtt gázol el egy kiskedvencet?

Figyelt kérdés

Egy régebbi esetről jutott eszembe. Emlékszem, hogy vágtam a füvet az udvarban, a szomszéd gyerekek pedig odakint játszottak.

Annyi a lényeg, hogy jött egy teherautó amely elé kiszaladt egy macska és a kisgyerekek szeme láttára kilapította akik a történtek láttán mind egy szálig hatalmas sírásban törtek ki.


Szerintetek ilyen esetben mit tud az ember (adott esetben a sofőr) tenni ? Nyilván nem a macskáról van szó mert nem tehetett róla a sofőr, hogy kiszaladt elé de a gyerekekre való tekintettel illett volna valamit cselekedni?


Ez azért jutott eszembe mert én magam sem tudom, hogy mit tennék ha én lettem volna a sofőr. Valószínűleg rossz példát mutatva tovább hajtok én is.


Ti mit tennétek?



2021. febr. 20. 02:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem tudsz tenni.
2021. febr. 20. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
A tragikus esemény bekövetkezte után sofőr a gyerekek szüleit megkeresve közli, ami történt és mondja nekik: próbálják megnyugtatni a gyerekeket, elbeszélgetni e témáról.
2021. febr. 20. 04:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

#2:

Na arra kiváncsi lennék, hogy a teherautósofőrök közül ezt hányan lennének hajlandók meglépni.

2021. febr. 20. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A sofőr helyében kiszálltam volna és szegény állatot legalább eltakarítom onnan, beküldöm a gyerekeket mihamarabb, ha már megvan a baj. Mondjuk lakott területen (ahol kinn játszhatnak az utcán a gyerekek) nem tudom, melyik állat megy olyan sebességgel, hogy fel sem tűnik neki egy macska, ami akár lehetne egy gyerek is, de ezen már fenn sem akadok.


A szülőnek kell ezt kezelni szerintem. Alapvetően az, hogy kivasalja valami a macskát, elkerülhető. Ha a sofőrtől nem is lehet várni, hogy mindenre figyeljen és bizony lehetnek ilyen balesetek akkor is, ha valaki betartja a sebességkorlátot, azért azt meg lehet tanítani a gyerekeknek, hogy vigyázzanak a kisállataikra meg magukra. Cicát bezárni, megnevelni, ivartalanítani, hogy ne kóboroljon, kutya miatt bezárni rendesen a kertkaput, ha kiviszik, csak pórázon... Szerintem ha egy gyerek le tud vonni ebből tanulságot vagy kap arra magyarázatot, hogy hogy tudja elkerülni, hogy ilyesmi megtörténjen azzal, amit/akit szeret, akkor jobban fel tudja majd dolgozni.

2021. febr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 October15 ***** válasza:
2.: Igen mert a teheratuó soffőr az pont egy ilyen kötetlen dolog... :D Marhára nincs ott a tachográf és méri, hogy mit csinálsz... :D
2021. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!