Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Meddig nevezhető az ember...

Meddig nevezhető az ember embernek?

Figyelt kérdés
Ma már az összes végtagot helyettesíteni tudjuk 'robotvégtagokkal'. A lélegeztetés, illetve a keringés is megoldható külső módon, a megfelelő technológiával. Addig ember az ember, míg tudatánál van? Mi a helyzet azzal, ha valaki a tudatát egy robotba helyezi át (a közeljövöben)? Embernek nevezhetjük még?
2021. febr. 21. 01:34
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
33%

A saját véleményem szerint az az ember aki azt bizonyítja és kiérdemli.


Lehet akár egy kutya is ember ha kiérdemli,de egy emberi testel rendelkező tudat,pl egy pedofil vagy kannibál nem lehet az emberi faj tagja.

2021. febr. 21. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Biológiailag vagy erkölcsileg?


Szerintem ha a tudatomat áthelyeznék egy robotba, akkor biológiailag nem lennék ember, de "lelkileg" vagy hogyismondjam, úgy igen.


Ted Bundy is ember volt biológiailag, mert ha megvágod, vérzik, ha eltörik a lába, ugyanúgy gyógyítod, mint az átlagembert. Erkölcsileg már más kérdés.

2021. febr. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Egyébként ez egy tök érdekes kérdés, kicsit olyan, mint Thészeusz hajója.
2021. febr. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hagyjuk az erkölcsi dolgokat, nem vagyok morálfetisiszta. A biológiai része jobban érdekel. Az erkölcs mindenhol más. Valahol a kannibalizmus teljesen elfogadott, ahogy a pedofília is. Ez egy elég nagy változó, nem lehetne objektíven vizsgálni a kérdést.
2021. febr. 21. 01:57
 5/16 anonim ***** válasza:
60%

Az embert nem a teste teszi emberré,hanem a tudata,az esze és az erkölcsei,az ahogyan felhasználja az agya és tudata nyújtotta lehetőségeket.


Sokra megy az emberi testével az illető hogy ha egy elmebeteg kannibál.

2021. febr. 21. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Megfelelő számítástechnikával megoldható az emberi elme/tudat/gondolkodás komplett lemásolása, emulálása. Az egész idegrendszerünk elektrokémia, semmi más.
2021. febr. 21. 02:07
 7/16 anonim ***** válasza:
43%

A kérdés tehát megválaszolva:egy ember addig vagy attól ember ahogy viselkedik.


Lehet emberi formája ha tudattalan vadálat,de lehet akár 17 kezű robot is ha emberi a gondolkodása,viselkedése.

2021. febr. 21. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Ez csak a te véleményed, ami nem jelenti, hogy így is van. Én kíváncsi vagyok a többi válaszoló gondolatára is. :)
2021. febr. 21. 02:13
 9/16 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem nem kéne az ember kifejezést fetisizálni. Én egy tudattal rendelkező robotot is emberként kezelnék.
2021. febr. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egyértelműen az agyunk az, amihez tudatunk kapcsolódik.

Ha megoldjuk, hogy egy eszköz leutánozza az emberi viselkedést, akkor ez az eszköz külső szemlélő számára tűnhet ugyan emberszerűnek, de nem tudom elképzelni, hogy tudattal rendelkezzen, azaz pl. érezzen, vagy egyáltalán tudja magáról, hogy van.

2021. febr. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!