Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi miatt lehet a másik félnek...

Mi miatt lehet a másik félnek kínos a velem való beszélgetés? Csakmert nincs semmi konkrét közös témánk?

Figyelt kérdés
Nagyon nem megy nekem az emberi kapcsolatok kialakítása. Pl. legutóbbival akivel megpróbáltam, eddig 3szor beszéltem élőben. Első alkalommal nem tűnt úgy, hogy gond lenne, egy szobában beszélgettem vele kb. egy órát, normális volt, kérdéseimre bőbeszédűen reagált. Én jól éreztem magam a beszélgetés alatt, és akkor úgy éreztem, neki se volt baja. Aztán a másik két beszélgetésnél egyrészt jóval kevesebb időt volt hajlandó szánni rám, másrészt látszott rajta hogy totál kínosan érzi magát, főleg a legutolsónál, amikor meg elköszöntünk szabályosan menekült az egész szituációból. Mivel rontom el ennyire mindig? Irtózik tőlem a másik szinte, mindig így alakul. Esetleg itt ennél amit leírtam, lehetett az a baj, hogy az első találkozás vége fele feltettem egy olyan kérdést, hogy csinálhatok-e vele egy közös képet?
2021. febr. 25. 07:50
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok konkrétunot írtál, de mégse sokat, ez alapján nem nagyon lehet véleményt írni, úgyhogy neked kellene rájönni, meg amúgy is neked kellene rájönni, de ha tényleg így reagált, fura hogy az első találkozás után lett még kettő másik, meg amúgy egy óra nem is sok idő első találkozásra szerintem, olyan fura az egész sztorid.
2021. febr. 25. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A "mindiget" hány ilyen tapasztalatból szűrted le?

Azért kérdezem, mert jól láthatóan kialakult egy kommunikációddal kapcsolatos hiedelmed, és azok sajnos olyan makacs jószágok, hogy önbeteljesítő jóslatként működnek.


Sőt, ha úgy állsz hozzá egy beszélgetéshez, hogy te unalmas vagy, és tőled előbb-utóbb menekülni fognak, ezt még a MÁSIK FÉL is megérzi! És úgy is fog viselkedni, ahogyan "elvárod tőle".


Szóval tudni kellene, hogy hány ilyen szitu volt eddig KÜLÖNBÖZŐ emberekkel, mi a különbség azok között, amik jól sikerülnek, és azok között, amelyek rosszul.

2021. febr. 25. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Utóbbi években 4-5 ilyen volt, alapvetően ritkán van lehetőségem arra hogy ismerkedjek másokkal. De ami volt, azok mind félresikerültek
2021. febr. 25. 09:02
 4/8 anonim ***** válasza:
És mi a helyzet a többi kommunikációs helyzeteddel? Azok hogy sikerülnek általában?
2021. febr. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Minden helyzetben nagyon nehezen kommunikálok, és nehezen értik amit mondok
2021. febr. 25. 09:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi okoz nehézséget?

Összefoglalni a mondandódat?

Kiejteni a szavakat?

Elmondani az érzéseidet?

Befejezni a mondataidat?

2021. febr. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van egy kis beszédhibám, és mivel elég üres az életem, kevés dologról tudok beszélni, nincs túl sok témám, inkább a másikat kérdezgetem így dolgokról. Nehezen fejtem ki a véleményemet is, nehezen fogalmazok meg dolgokat
2021. febr. 25. 09:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet egyszerűen csak nem voltál szimpatikus ezeknek az embereknek. Nem kell mindenkivel hosszútávú kapcsolatot kialakítani, akivel jól ment egy beszélgetés. Főleg nem görcsösen, mert attól menekül minden épeszű.
2021. febr. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!