Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyetértetek azzal, hogy az...

Egyetértetek azzal, hogy az ember a természetben élve egy jobb életet tudna fenntartani, mint a mai társadalomban?

Figyelt kérdés

Nem az utca emberére gondolok, hanem olyanokra, akik valóban el is tudnák látni önmagukat a természetből, és nem lennének rászorulva a civilizációra (vagy csak nagyon minimálisan).


Szerintem egy boldogabb, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb ember születne egy ilyen életmód hatására. Nem lenne annyira gondterhelt, mint a mai rohanó világban, nem kellene semmin sem aggódnia. Nyilván vannak nehézségek itt is, de hol nincsenek?...



2021. febr. 25. 11:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Persze, de szerintem azért egy modernebb egészségügy nem ártana amit csak a természetből nehéz lenne fent tartani.
2021. febr. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek én is, de mint ahogy azt az 1. válaszoló is írta, azért szükség lenne egy jól felszerelt egészségügy. Én egyébként szívesen élnék a természetben, sokszor arra gondolok, hogy bárcsak néhányan élnénk ezen a bolygón, mondjuk csak 50-en, egy kisebb közösség a természetben tényleg jó lenne. Persze sok évvel ezelőtt így is volt, de hát muszáj szaporodni, hogy fennmaradjon az emberiség.
2021. febr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem csak annak lenne így jobb élete, aki alapból ilyen életre vágyik. A többmilliárd többi ember egyáltalán nem lenne tőle boldog és egyáltalán nem ezt akarná. Nem véletlenül küzdött ennyit az emberiség, hogy kikerüljön ebből az életformából.

Ne vetítsd rá a saját vágyaid másokra, ez nem így működik.

2021. febr. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én nem vetném el az ún.civilizáció vívmànyait, de a természeti népek tudàsàt is felhasználnàm. Vagy csak, ami itthon fellelhető, tudàs. Pl. Egy döngölt vàlyogfalú hàz télen minimális fűtéssel is meleg. Nyàron meg hűs. Nem kell klíma.
2021. febr. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Az a baj, hogy a civilizációra mindenképp rá leszel valamilyen módon szorulva.

Ha kell áram és nem gyertyafénynél akarsz olvasni vagy telefont tölteni, akkor kell áram. Ma már kb elengedhetetlen kb mindenhez.

Víz is kell, ha van fúrt kutad akkor az jó, de egyrészt (ha bejelented) megadóztatják, másrészt meg baromi sok pénzbe kerül kiépíttetni egy olyan szerkezetet, amivel ivóvizet tudsz csinálni belőle vagy felmelegíted a fürdéshez.


Jól hangzik, csak az állam úgysem engedi, hogy teljesen függetlenedj.


Nekem pl volt egy üzlethelyiségem 3 évig, amit nem használtam ennek ellenére fizetnem kellett az ELMŰ-nek. Igaz, nem volt egy összeg, de mégis mire fel? :D


Szóval elméleti síkon jól hangzik, gyakorlatban meg kivitelezhetetlen.

2021. febr. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Utolsó, létszükséglet a gyertya és a telefon? NEM! Egy ilyen életmód sok lemondással jár.


Az egészségügyis résszel egyetértek, viszont ha valakinek nincs TB-je és életveszélyben van, azt így is ellátják azonnal. (gondolom). De nagy tartozásra számíthat szerintem.

2021. febr. 25. 12:20
 7/13 anonim ***** válasza:
Csak pénzért. Akinek amúgy sincs, mert azért nem fizette. Hulljon a szegény.
2021. febr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Az egészségügy csak egy dolog, kérdező, bár elég nagy képmutatásnak tartom ezt a természetközeliséget, ha közben azért jó lenne igénybe venni a mások által fenntartott modern civilizáció vívmányait... ;)


Na de, mi van a kajával? Mi van, ha egy rossz időjárású év vagy valamiféle fertőzés elviszi a termést és az állatállományt? Ez komoly kihívás volt az emberiségnek az iparosodás elött, rengeteg éhínséghullám volt. Akkor is a modern civilizáció segítsen ki?

2021. febr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
4.vagyok.nem kell sok pénz, hogy egy kicsit környezet tudás Ob ban élj. Pl. Szelektív hulladékgyűjtés. Vagy, a zöldséget-gyümölcsöt magad termelés. Ha vàrosi vagy, akkor termelőtől veszed, nem spanyol paradicsomot. Egy idős nénit veszem a tojàst, pl. Neki is nyugdíj-kiegészítés, nekem meg jót eszik a csalàd. Beszélgetni is szoktunk. Az meg felér egy lélekàpolàssal oda-vissza.
2021. febr. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
73%

Én egy olyan utópikus világban élnék szívesen, ahol falvakban lakik az emberiség zöme. Nincs rohanás, 8-9 óra alvásra is van idő. Van villany, a jelenlegi modern tehcnológia egy része, egészségügy, ezt azok biztosítják, akik munkahelyeken akarnak dolgozni, a többiek termelnek.



Amúgy az automatizáció miatt is rengeteg munkaerő tud (fog tudni) felszabadulni. Plusz ha ismét strapabíró, tartós termékeket gyártanánk az utcai cipőtől a télikabáton át a mosógépig. Rengeteg-rengeteg munkaerő szabadulna fel.



Amit tudok csinálni, az az, hogy a szakmámban megfelelő tapasztalatot gyűjtök. Abban bízom, hogy ha majd jobban tudok válogatni, akkor találok olyat, ami home office-ban végezhető, sőt, később 6 órában. Mellette gazdálkodom a saját kertemben, amennyire időm engedi. Csak találjak egy férfit (vagy ő engem), aki elfogad egy gyereket nem akaró, aspergeres nőt a fenti életmód vágyával. :D

2021. febr. 25. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!