Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Érdemes olyan önkéntes munkákr...

Érdemes olyan önkéntes munkákra, jelentkezni, ahová nem tudok bejárni?

Figyelt kérdés
Szeretnék önkénteskedni, de helyben és a környéken nincsen semmi. Csak nagyobb városokban, illetve főként a fővárosban találtam ilyen lehetőségeket. Viszont ingázni vagy költözni nem tudok. Tehát max. online tudnék vállalni bármit is, vagy pedig valami kedvezményesebb vagy ingyenes szállás ellenében.
2021. febr. 25. 11:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyelven nem.
2021. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvàn
2021. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Milyen online önkéntes munkák léteznek? Egyébként nem akarlak megbántani, az önkéntes munka lényege pont az, hogy te a munkáddal értéket teremtesz, segítesz ingyen, saját költségedre is akár. Így az nem lenne senki számára segítség, ha még szállást is elvárnál cserébe.
2021. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, tudom. Csak pl. a European Solidarity Corps is egy olyan program, amiben az ide érkező külföldi önkéntesek számára biztosítanak szállást. Nyilván ez a program része és kapnak hozzá forrást, de azon gondolkoztam esetleg magyar önkéntesek is beköltözhetnek-e a piaci árokhoz viszonyítva olcsóbban vagy mondjuk táboroztatásnál elszállásolják az önkénteseket. Ilyesmi.

Amúgy online olyanokra gondoltam, mint pl. bármiféle online is végezhető adminisztrációs feladat, social media, fordítás, nyelvgyakorlás vagy akármilyen online programban, workshopban való részvétel és hasonlók.

2021. febr. 25. 11:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Mondják tippeket? Helyben ahol laksz, nincs semmilyen alapítvány? Vidéki vagyok. Ràkerestem neten, kb. 21 önkéntes alapítvànyt adott ki. Ebből vagyok idősek nappali otthonàban önkéntes. Voltam àllatmenhelyen is, de ott sokan lettünk, ami jó.
2021. febr. 25. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4 Nem tudok neked sajnos ajánlani semmit. Értem, hogy a külföldieknek biztosítanak szállást bizonyos esetekben , de az érthető. Általában az ő ingyen munkájuk így nagy értéket képvisel, valószínűleg ezért. Magyaroknak ilyen lehetőséget még nem hallottam.


Egy ötletem van: ha jó nyelvtudásod van, vállalhatnál 1-2 nehéz anyagi helyzetben élő tanítványt, akiket alapoktól tanítasz, esetleg korrepetálsz ingyen. Igaz ez nem egy szervezeten belül van, de igen szép dolog lenne, és ezzel is segítesz másoknak.

2021. febr. 25. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mondhatsz tippeket :) Itt Katolikus Karitász van, de ők helyi szinten nem foglakoznak semmi olyasmivel amiben részt tudnék venni, csak adományokat szoktak gyűjteni és nyáron rendeznek nyári tábort gyerekeknek (viszont oda általában a hívek mennek segíteni). Állatmenhely például nincsen csak gyepmesteri telep és önkénteseket nem várnak, csak pénzt / kutyaeledelt. Idősek otthona van, de nem tudom, hogy oda hogyan lehet bekerülni önkéntesnek.
2021. febr. 25. 12:11
 8/8 A kérdező kommentje:
Nyelvtanítással próbálkoztam, de nem volt benne túl nagy sikerem, nem voltak érdeklődők.
2021. febr. 25. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!