Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egy átlagos ember mit csinál...

Egy átlagos ember mit csinál egész nap?

Figyelt kérdés

A lényeg hogy kis időn belül hirtelen rengeteg időm fog felszabadulni, amit nem csak "elütni" szeretnék, hanem minőségben eltölteni.

Itt a háttere, hogy miért:

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__egyeb-kerdesek__1098..

Volt egy napirendem, ami most felborul, és nagyon hosszú délutánjaim lesznek, ráadásul nincs minden nap suli. Mit tanácsoltok, mit lehet csinálni hogy ne őrüljek bele az eddigi életformámhoz viszonyítva "semmittevésbe"? Mit lehet egész nap csinálni?



2021. febr. 26. 02:13
 1/8 anonim válasza:
86%
Gondoltál esetleg az edzőtermi "gyúrásra"? Nem unatkozol, feszültség levezető és eredménye is lesz.
2021. febr. 26. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

Új dolgokat tanulni, fejleszteni magadat, új hobbik, olvasni, sportolni, sorozatokat nézni, barátokat áthívni.

Más örülne annak, hogy több ideje van magára. :)

2021. febr. 26. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Ha bármilyen tárgy van, ami nem megy, amiből nem értesz valamit, amiből javítani szeretnél, abból tudsz fejlődni.

Nyelvtanulás is nagyon jó lehet.

2021. febr. 26. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%

Egy átlagos, gondolkodni tudó ember, főleg ha iskolás, akkor a szabadidejében keres olvasnivalót a kötelező tudás minőségének növelése, vagy mennyiségének növelése érdekében.

.

Csak az unatkozik, akinek nincsenek gondolatai!

2021. febr. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%

Huhh add nekem a plusz időt, nekem így is kevés. :D


Nekem pl. így telik egy hétköznapom:

6:00 - ébresztő, mosakodás, öltözködés, torna stb.

7:00 - 9:00 reggeli, hírolvasás, ebédfőzés, könyvolvasás, stb.

9:00 - 17:00 munka

17:00 - vacsoráig olvasás, internetezés, hírek elolvasása, kerti munka, stb, heti 1x bevásárlás

18:30 - vacsora, utána valami videojáték 1-2 óráig

21:00 körül fürdés, utána valami sorozatból 1-2 rész

23:00 és éjfél között lefekvés


Jó lenne ha hosszabb lenne egy nap, szívesen töltenék több időt olvasással, nyelvtanulással (jelenleg sajnos csak napi pár perc duolingo fér bele :D ), kertészkedéssel, mozgással. Most ezekre igazán csak hétvégén van időm, de ott is okosan kell beosztani hiszen csak 2 nap az egész, ha egyik nap elmegyek egész napos túrára (amit imádok), akkor a másik napba kell beleférnie a kerti munkának, takarításnak is, és akkor még nem találkoztam a családommal, barátaimmal.

És ez a jobbik verzió, mikor itthonról dolgozok, tavalyig az volt, hogy 6:30-kor már indultam az állomásra, 8-16-ig munka, és 17:30 körül értem haza... és emellé napi pár óra tanulást is be kellett iktatni, készültem a záróvizsgára.


Anyukám kiskoromban engem is azzal piszkált, amit az egyik előző írt, hogy unatkozni csak a buták szoktak, akkor nagyon utáltam mikor ezt mondja... azóta megértettem, ha nem is értek vele egyet (szerintem nem a "buta" a legjobb szó ide), de valóban, azóta megtanultam feltalálni magam és ha lehetne egy kívánságom akkor legalább 30 órából állna egy nap - a 8 órás munkaidő megtartásával, persze. :D

(És akkor én még szerencsésnek érzem magam, hiszen nincs másodállásom, nincs túlóra, nem műszakozok, nem 10-12-24 órás munkám van, nincs gyerek, stb.)


Szerintem nem olyan nehéz feltalálni magát az embernek. Mikor nem dolgoztam, akkor is a nap nagyrészében tanultam, takarítottam, főztem, ezekkel el is ment 8-10 óra, a többi szabadidőre meg természetesen voltak ötleteim, volt hogy napi 8-10 órát simán eltöltöttem olvasással. Néha hiányzik az az időszak. :))

2021. febr. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
24%
M1et hallgat.
2021. febr. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Olvass, halgass rádiót, nézz filmeket, olvass cikkeket az interneten.🙂
2021. febr. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasás, ha kérsz jó könyveket, írok. Sportolás, futni, sétálni kimehetsz naponta, ha közel laksz valamilyen erdős részhez, akkor túrázhatsz is, takarítás, de leginkább az olvasást javaslom, annál jobb, élvezetesebb elfoglaltság nem kell.
2021. ápr. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!