Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy tudnám megváltoztatni a...

Hogy tudnám megváltoztatni a nevem?

Figyelt kérdés

Figyelem/Ha transzfób vagy, kérlek kattints el


Szóval, angliában élek.

Mivel rájöttem hogy a nemem 'nem bináris' ezért szeretném megváltoztatni a nevem, mivel a jelenlegi nevem túlságosan feminin (és úgyis mindig utáltam),

de nem tudom mi erre a protokol.

Nyáron haza fogok utazni Magyarországra a szüleimmel hogy együtt nyaraljunk, és akkor tervezem megváltoztatni nevem, mivel teknikailag kiskorú vagyok és valószínűleg ebbe kell a szülő beleegyezése is.

Az összes iratomat le kell cserélni? Személyi-igazolvány, útlevél, bankkártya stb?

(a nyár végén egyedül kívánok visszautazni angliába, úgyhogy legalább egy hivatalos irat kell amin jó adatok vannak, de még ebben sem vagyok biztos)

Nagyon kérem hogy valaki segítsen, mert nagyon bizonytalan vagyok abban, hogy mi legyen a következő lépés.



2021. febr. 26. 21:48
 1/4 A kérdező kommentje:
Még egy kis információ: Egy angol nevet szeretnék bejegyeztetni magamnak és azon is gondolkodtam hogy a Londonban lévő magyar konzulátuson is lehetne-e vagy nem, és ha igen, ott lehet angol nevet bejegyeztetni? (Mivel azt tudom hogy Magyarországon nem lehet legálisan angol névre cserélni)
2021. febr. 26. 22:16
 2/4 anonim ***** válasza:
Szüleid nem segítenek?
2021. febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ahhoz, hogy angol nevet választhass magadnak, brit állampolgárságot kell szerezned. Másképp csak a magyar jogszabályok szerint változtathatod meg, ha viszont a név nem ütközik ezeknek a feltételeivel, akkor itt is meg tudod változtatni. A londoni konzulátuson is ugyanúgy járnak el, mint nálunk.

Nem tudom, hogy csak uniszex vagy ténylegesen maszkulin nevet szeretnél-e, de ha utóbbi azt valószínűleg csak pszichológusi igazolással teheted meg, vagy egyéb olyan értő és hivatalos személy igazolásával, aki meg tudja állapítani, hogy a született nemedtől eltérően kell azonosítani téged. Ezek mind olyan dolgok, amiket kiskorúként csak a szüleid beleegyezésével tehetsz meg.

És igen, minden iratodat le kell cserélni névváltoztatás után. (De vannak amiket nem szükséges vagy nem is lehet, pl iskolai bizonyítványok. )

2021. febr. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2-es - de, valószínűleg segítenek majd, de szeretném egyedül is kitanulni, hogy ne legyen furcsa amikor megtörténik

3-as - köszönöm nagyon a segítőkész pontos választ (irónia nélkül)

kicsit szomorú, hogy kell állampolgárság, mivel mire megkapom az állampolgárságot, addigra már csak egy pár hónap választ el attól hogy nagykorú legyek.

A választott nevem 'Robyn' lenne (maszkulin hangzású de igazából uniszex) és ez a név nem kérhető Magyarországon, a legközelebbi Robin lenne, de egyrészt az nem tetszik, másrészt pedig mivel nő a születési nemem (és Magyarország vezetősége nem ismeri el a transzneműk, stb. létezését) ezért nem is tudnám legálisan bejegyeztetni a Robin nevet sem.

A pszichológusi igazolással nem lesz baj, mivel csak idő kérdése hogy terápiára menjek, vagy rosszabb esetben a pszihés osztályra.

Attól az egy dologtól félek még, hogy az összes iratom magyar, úgyhogy Magyarországon kell majd lecserélnem őket, de nem tudom hogy lesz-e ebből bonyodalom, a név és az igazolvány névkülönbsége miatt.

Mégegyszer köszönöm a választ, sok mindent tanultam.

2021. febr. 27. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!