Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van még rajtam kívül olyan,...

Van még rajtam kívül olyan, akinek pont a felnőttkor könnyebb?

Figyelt kérdés
A napokban gondolkoztam, hogy anno az iskolában mennyire zárkóztak, hogy a felnőttkor mennyire nehéz lesz, addig örüljetek, míg gyerekek vagytok, iskolába járhattok, stb. Vissza gondolva nekem, pont, hogy az iskolai évek jelentettek kihívást, mert nem lehettem önmagam, s mindig a követelmények, az életről ezzel szemben egy szót se ejtettek, hogy hogyan fizessél be egy számlát, vagy hogyan kezelj konfliktusokat. Persze, nem azt mondom, hogy a felnőttkorban nincsenek nehézségeim, de én valahogy nem azt tapasztalom, amivel az iskolában ijesztgettek. Vissza gondolva pont azokat az éveket éltem meg drámaian, s visszagondolok, mindig elborzongok, hogy ténylegesen milyen durva volt átélni gyermekfejjel a megvetéseket, “belőled csak kukás lesz”, stb. Lehet, csak én jártam rossz iskolákba, de nagyon nem sírom vissza azokat az éveket. Ti mit gondoltok erről? 23/F
2021. febr. 27. 07:10
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
zárkóztak helyett szajkózták akart lenni.
2021. febr. 27. 07:11
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, gondtalan gyerekkorom volt és eseménydús fiatalkorom.

Persze akkor is voltak kötelességek, de sosem tekintettem problémának rá, ellenben sok barátom volt és izgalmas párkapcsolataim.

Most már nagyjából leült az életvitelem, dolgozom, feleségem van, gyerekeim.

Más dolgok érdekelnek, de sokszor emlékszem vissza szeretettel a régi, vad időkre.

2021. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is így érzek. Utáltam-gyűlöltem, amikor valami feladattal vagy bármivel nehézségünk támadt és rögtön jöttek a "mi lesz veletek az életben", "az élet kemény", "ezért bánunk veletek keményen", "alázzuk a gyereket porig és mondjuk el mindenféle rosszképességű, lusta haszontalan csirkefogónak, akkor hátha törekszik" stb dolgok.
2021. febr. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek. Az iskola ma már nem az életre készít fel, hanem többségében elavult ismereteket ad át régen meghaladott módszerekkel.


Az élettel kapcsolatban ijesztgetnek, holott azt sem tudni előre, hogy egy mai fiatalnak 10 év múlva milyen lehetőségei lesznek.


Nekem is könnyebb az élet felnőttként. Sokkal kevesebb a korlátozás, nagyobb a rálátásom az életre, jobban ki tudom bontakoztatni a képességeimet, stb.

2021. febr. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én utáltam gyerekmlenni, nem is szívesen gondolok vissza rá. Nekem most felnőtként sokkal jobb és könnyebb, persze ahhoz egy bizonyos szintet el kell érni.
2021. febr. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Sokkal jobb így, hogy már nem kell iskolába járnom és végre magam ura lehetek :)

Saját lakás,munka stb. Csak mindig a megszokott dolgokat kell elvégezni amik könnyűek és szórakoztatóbbak is mint az iskolapadban, csak még pénzt is kapok. Tehát egyértelműen jobb az életem mint suliban volt.

2021. febr. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem is a tanulás részével volt a gond, a történelmet a mai napig szeretem, inkább ezzel az alá-fölérendelt, hierarchikus viszonnyal volt problémám, amit sose tudtam hova tenni. Mindig a kölcsönös tisztelet híve voltam.
2021. febr. 27. 08:38
 8/16 anonim ***** válasza:

Én is jobban szeretek felnőtt lenni.

1) Eleve bonyolult családi körülmények voltak nálunk, folyton veszekdések, ordibálás, majd apukám új felesége nem tudott engem elfogadni, stb.

2) Jobban szeretek önálló lenni, mint hogy mindenhez engedély kell.

3) Emberszámba vesznek. Nagyon utáltam a sok okos Tónit, aki nevelni akar, kioktat és életbölcseletekkel traktál, amiknek többségéről már gyerekként is tudtam, hogy közhely meg sablon (még ha ezt a megfogalmazást gyerek szókinccsel nem is használtam volna).

4) Nem vagyok benne biztos, hogy a munka nehezebb lenne, vagy jobban leterhelne, mint az iskola. Főleg azért, mert nincs házifeladat, nem kell dolgozatokra tanulni otthon, stb.

2021. febr. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Akkor úgy néz ki ez valós probléma, amivel nem ártana foglalkozni. Azt hittem, csak én jártam esetleg rosszabb suliba. Mondjuk arról a konkrét suliról más sincs jó véleménnyel a guglis értékelések alapján.
2021. febr. 27. 09:42
 10/16 Metionin ***** válasza:

Igen, én is így voltam vele. Mindig alig vártam hogy felnőtt legyek és elköltözhessek és mindig gúnyosan mondogatták pl. osztályfőnök vagy ismerős felnőttek hogy na majd meglátod milyen szar lesz, örülj hogy gyerek vagy! Aha, gyerekkoromban kiszolgáltatott voltam a bántalmazó szüleimnek, az iskolai bullyingnek, nem csinálhattam semmit hivatalosan mert mindenhez a szüleim aláírása kellett és ha kedvük volt aláírták, ha nem nem. Ezzel szemben felnőttként:

- nem verhetnek, ha valaki kezet emel rám, feljelenthetem

- elköltöztem, nem szólhat bele az életembe senki

- magamat tartom el, nem attól függ hogy vehetek-e új cipőt a tönkrement helyett vagy hogy ki tudom-e fizetni a villanyszámlát, hogy apám elitta-e a rávalót vagy sem

- ha nem okés a munkahelyem, válthatok, iskolát nem válthattam

- senki nem szólhat bele abba hogy hogy nézek ki

- ha van egy önálló gondolatom, nem azzal jönnek elsőként hogy ezt kitől tanultam/hallottam

- nincs kettős mérce (nekem szabad mert felnőtt vagyok, neked nem mert csak gyerek vagy pl. hazugság)

- a szabadidőm az enyém

2021. febr. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!