Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha nagyon korpás...

Mit tegyek, ha nagyon korpás a hajam? Már nem birom, ráadásul viszket is.

Figyelt kérdés

Bőrgyógyászhoz csak 2 hónap múlva kaptam időpontot, úgyhogy az nem opció.

Hetente egyszer mosok hajat. Milyen sampont használjak? Lehet attól korpásodik, hogy csak egyszer mosok hajat?

Nagyon viszket a fejbőröm. Már az első nap után viszket a fejbőröm, akkor még tudom magam türtőztetni, de a 4-5. napon már olyan szinten viszket, hogy nem bírom megállni, hogy ne vakarjam meg. Most digitális oktatás van, ki tudom bírni, hogy nem nagyon megyek ki az utcára, de suli időben nem tudnám. Barna hajam van, amin nagyon meglátszik a korpa. Mit tegyek? Milyen sampont használjak? Mossak gyakrabban hajat? Vagy mi legyen?


2021. febr. 27. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Amig nem lát a bőrgyógyász, és nem ír fel valami hatásos szert, addig 2x,3x moss hajat nyugodtan. A friss érzés sokkal jobb, mint az egy hetes hajmosas.
2021. febr. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Fodrászod esetleg nem tud tanácsot adni?

Vagy lemész a legközelebbi patikába,és ott kérdezel.

2021. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Patikában lehet kapni vény nélkül a nizoral sampont korpásodásra. Próbáld ki, hátha használ. Vagy a drogériákban nézz szét, vannak kifejezetten erre a problémára samponok, pl Alpecin.

A hajmosással meg ne várj addig, míg már viszket és vakarod, mert sebes lesz és jobban fogja irritálni a sampon. Csak rosszabb lesz a helyzet (tapasztalat).

2021. febr. 27. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Naturland kénes sampont használok hetente egy vagy két alkalommal, és nagyon jó. Gyógyszertárban lehet kapni.
2021. febr. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 TappancsMancs ***** válasza:

Először is válts sampont, nekem pl a folyékony szappanoktól extrém gyorsan és nagyon kiszárad a kezem. Valamiért. Mindenképpen válts sampont, ha mást nem próbáld ki a párodét, anyudét, apukádét, akármit. Akár egy olcsóbbat is.


Szerintem a heti hajmosás az kevés, legalább heti kettő jobb.


Valamint nem fogják mondani, de egy ázott és mosás utáni fejbőrt ne dörzsölj erősen, mert a bőr hámsejtjei fel vannak lazulva. Az öblítés is nagyon alapos kell legyen és akkor már nincs erős dörzsölés. A laza de nem leöblített hámsejtek később fognak leesni. Gondolom érted.


De válts valami másra, szinte mindegy mire. Még egy habfürdő is jó, csak nézz valami mást. Erős dörzsölés felejtős és heti két mosás. Egy hát után már igencsak látszik a hajon ha hetente mosod.

2021. febr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 TappancsMancs ***** válasza:

Sok mindenre nem kell egyből gyógyszer és orvos. Első mindig, hogy minden egyszerű és alapvető dolgot kell megnézni.


Ja és odafigyelve a fésülésnél is, hogy a fejbőrt ne kapard. Meg ha nő vagy, akkor amennyit lehet, kibontva legyen a hajad, hogy a fejbőr kicsit szellőzhessen.


Ha van tusfürdőd, vagy habfürdőd próbáld ki azokat. Csak hogy lássad a különbséget.

2021. febr. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem mertem volna javasolni,mert az nem normális,hogy ilyen extrémül viszket a kérdezőnek.

A korpásodás egy dolog,arra tényleg nagyon jó a Nizoral,de a Serborin sampon is.

Ide szerintem szakember kell,aki lehet háziorvos,patikus fodrász,a két hónapot nem szabad megvárni.

2021. febr. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 TappancsMancs ***** válasza:

Pedig nagyon is viszkethet csak attól, hogy heti egyszer mos hajat, háromszor kellene, de kétszer is minimum. Meg ha még száraz is a fejbőre és effélék...


Elég ha a frissen mosott felpuhult fejbőrt erősen dörzsölve törli meg, fel is lazítja a puha hámsejteket és lám máris ott a korpa.


Teljesen fölösleges egyből venni valami drága csodaszert, ha ki sem derült, hogy egyéb okai vannak.


Amúgy kérdező. Sráckoromban én is hetente mostam hajat, és nekem is viszketett, méghozzá nagyon. Aztán vakartam is. Mossad többet. Én most nem vagyok példa ebben, mert minden zuhanyozásnál mosom, és persze 3 mm-es, tehát csak megtörölöm.

2021. febr. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk a családban a Nizoral Sampon vált be.(előtte sok mindent kipróbáltunk)
2021. febr. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

neutrogena t/gel azonnal, es heti 2x minimum mozs meg


KAPARNI, VAKARNI, TILOS.


Hideg-meleg vizes valtozuhannyal moss hajat, hogy a verkeringes rendben legyen



Cukros es tejes eteleket keruld, gluten, laktoz nuki.

2021. febr. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!