Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék többet álmodni...

Hogyan tudnék többet álmodni vagy emlékezni az álmaimra?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretek álmodni, csak sajnos nagyon kevészer történik meg, kb. heti 1x. Viszont lehet hogy egy csomót álmodok, csak nem emlékszem rájuk ami szintén probléma. Azok a ritka alkalmak is amikor eszembe jut az álom csak azért van, mert reggel meglátok valami tárgyat ami benne volt az álmomban és így ugrik be de mondom ez kb heti 1x van. Azért nem az ezotéria témakörbe irtam ezt, mert tudományos válaszokat szeretnék kérni, ha valaki tudja mi a megoldás.

2021. febr. 27. 23:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem túl tudományos, de én magamon megfigyeltem, hogy ha napközben memorizálom az átlag dolgokat, például megyek az utcán és, amikor hazaértem vissza mondom a házak színét, vagy, hogy hány embert láttam, akkor részletesebben emlékszem az álmaimra is.
2021. febr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Az alvásnak csak bizonyos szakaszában álmodunk, egy éberebb szakaszban, ami viszont az alvásidőnek csak egy kis részét teszi ki. Akkor emlékszünk az álomra, ha pont ekkor ébredünk fel.

Pszichológiailag az álmainkban dolgozzuk fel azokat az eseményeket, félelmeket, amikkel nappal nem tudunk megküzdeni. Ha ez a félelem túlságosan megterhelő valamiért (ezzel nekem az a saját tapasztalatom, hogy pozitív és negatív is lehet) , akkor magunktól felébredünk. Más kérdés, ha ébreszt a vekker...

Nos, én ennyit tanultam erről. (legalább is ennyi maradt meg).

2021. febr. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!