Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyenek vontatottak...

Hogyan ne legyenek vontatottak a beszélgetések?

Figyelt kérdés

Akárkivel kerülök kontaktusba, egyszerűen nincsen meg az összhang.


Érdeklődő vagyok, általában kommunikatív, (vannak napok, mikor kicsit nehéz gondolkodnom)

de ha valakit megkeresek, akkor próbálok előhozakodni néhány témával, és kíváncsian várom a másik fél véleményét, mégsem jön össze a beszélgetés.


Általában interneten van ez a jelenség, élőben sem jobb, de élőben nem is nagyon beszélgetek. A társaságomat nem keresik, én pedig nem fogok nyüstölni senkit.


Legutóbb a testvéremnek írtam, de az sem reagált, akkor miért írna vissza az, aki még csak nem is ismer?


Valahogy képtelenség hosszasan beszélgetnem másokkal, pedig vágyom már arra, hogy jót röhögjek / feltöltsön egy beszélgetés. 19 éves vagyok.


2021. febr. 28. 09:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Lehet csak a testvérednek nem volt kedve beszélgetni.

Másokkal: Kell egy olyan közös téma ami mindkettőtöket lázba hoz és ha arról óráikig tudtok beszélgetni kialakul egy “kapcsolat” ami tovább viszi majd az ismerkedést.

2021. febr. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Tehát főleg neten akarsz beszélgetni de nem megy, az élő meg végképp nenm. Alapvetően a kommunikációdon kellene javítanod, az életben ha lehet.

Gyakorolj. Nem tudom milyen a viselkedés, de ha pl fapofával odaállsz valaki és unott vagy akkor mindegy milyen témát hozol fel, nem fogja érdekelni amit mondasz neki. Lépj ki egy kicsit az online világból, elvégre 19 éves vagy nem gyerek. Mi lesz ha dolgoznod kell? Feltételezem még nem dolgozol máskülönben nem írtál volna ilyeneket.

Szóval próbálj magadra erőltetni egy kis mosolyt, és semleges témát felhozni. Pl ha csak az online játékokról akarsz beszélgetni akkor én tuti nem beszélgetnék veled mert nem vagyok képben. Csak példa volt. Ha nem tudod hogy a másik felet mi érdekli akkor sincs baj, beszélj semleges dolgokról ami mindenkit érint.

Testvéredet meg hívd fel, talán így megtörik a jég.

2021. febr. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

1# Testvérem nagyon ritkán ír vissza, ennek ellenére mindenkivel elvan, mindenkivel találkozgat, még a másik tesómmal is elvan, csak engem hagynak ki mindenből.

Oka van. Választ nem kaptam egyikőjüktől sem.

2021. febr. 28. 09:31
 4/5 A kérdező kommentje:

2# Én sem vagyok képben az online játékokkal, nem foglalkoztatnak. Nem vagyok egész nap a neten, sokat sétálok a szabadban, a baj az, hogy a kutyámon kívül senki nem csatlakozik hozzám.


Tesómnak még a számát sem tudom, mikor messengeren hívtam nemrégiben, 20 másodperc alatt letudta annyival, hogy nem ér rá.

2021. febr. 28. 09:34
 5/5 anonim válasza:
Szerintem olyan témákról beszélgess valakivel ami elég tág. Pl: kedvenc kaja. Erről hosszasan lehet beszélni. Ha olyan megkérdezed szeret- e főzni, elmondod a te véleményed is. Az a lényeg, hogy először olyan témát hozz fel, amiről lehet legalább negyed órát beszélni. Akivel meg beszélsz neki is szimpatikusabb leszel. Nekem ez bevált.
2021. febr. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!