Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek normális, hogy a...

Szerintetek normális, hogy a pék reggel azért küldött el, mert nagy pénzzel fizettem és "nincs aprója"?

Figyelt kérdés

Nem kellene hogy megoldja valahogy, hogy vissza tudjon adni?


Én is dolgoztam, de a kutyát se érdekelte, hogy "reggel van", "nincs apró". Mentem és megoldottam, soha nem küldtem el egy vásárlót sem. Erre ő ül a babérjain és még neki áll feljebb (munkásról van szó, tulajdonos szerintem biztosan megoldotta volna).



2021. márc. 2. 08:33
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Szerintem normális. A tulaj intézi a váltópénzt, az alkalmazott azzal tud dolgozni, amit a főnöke a rendelkezésére bocsátott. Mivel ő munkaidőben nem hagyhatja el az üzletet, így nem is tudná megoldani a pénzváltást. Mellesleg nem is kötelességük 200-300ftos tétel esetén mondjuk 10-20 ezerből visszaadni.
2021. márc. 2. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha meg tudja, megoldja. De ha nincs váltópénze, nem tud neked varázsolni. Én is sokszor váltottam saját zsebből, ha tudtam, de ez sem működik mindig, és ha nincs a közelben másik bolt, akivel jóban vannak, és át tud kiáltani hozzá, hogy segítsen, akkor marad az, hogy elküldi a vevőt, hogy váltsa fel ő, ahol tudja.
2021. márc. 2. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Van amikor nem tudja megoldani. Amúgy én is a Sparban azért szoktam a önkiszolgáló kasszánál fizetni, mert az nem néz rám csúnyán, ha nagyobb címlettel fizetek. A boltok simán készülhetnének erre, hogy hó elején inkább legyen több a váltó, mert még az első nagy címlettel érkezőnek még tud vissza adni a második, harmadiknak már nem.
2021. márc. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
3 Igazad van, egy multitól ez minimum elvárható. Egy kis pékségtől, fagyizótól, piaci kofától nem igazán.
2021. márc. 2. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
62%
Te is nagyon okos vagy kérdező, hogy kora reggel nagy pénzzel akarsz fizetni...
2021. márc. 2. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
71%
Normális,. Itt van szerencsétlen bent a boltban, vmennyi. váltóval. Hogy oldja meg mégis ha egyáltalán nem tud vissza adni. Nálunk 20 ezer a váltó, reggel jönnek vagy 3 10-20 ezresekkel és meg vagyunk lőve. Kis boltba kis cimletekkel menj vásárolni.
2021. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
31%

Nem! Nekik kéne gondoskodniuk az apróról is. Mindig kéne lenni náluk váltópénznek. Ez alap szabaly. Ha a bolt tulajdonos vagy vezeto ezzel nincs tisztaba akkor a boltja se lesz egy ido utan tul sikeres ha mindig a vevokon sporolja meg a sajat munkajat.


Amugy ha logikusan gondolkodnának akkor a napi bevételt mikor megszámolják következő nap ahhoz mérten kéne váltópénzről gondoskodniuk. A váltópénznek mindig többnek kéne lennie mint a bevételnek. Ha profi akkor tudja kik a törzsvasarlok es hozzaszamol betevedt vevoket a gyakrabban fogyo termekeihez es egy hónapban a legtöbb bevételhez mérten kéne váltópénzről gondoskodniuk. Ez szimplan marketing, statisztika es keszlet nepszeruseg felmeres. Aki boltot vezet annak ezt is tudnia kéne.


Nálunk is évekig játszották ezt, sőt 1000 ft-on is nyafogtak. Amugy ha elkuldi a vevőket akkor maga ellen dolgozik.


Nalunk még a nagy boltba is ezt jatszottak. Es volt olyan aki johogynem szamonkerte az ember penztarcajat. Nekem panaszkodott az egyik mikozben a penztarba pakolta a csomagolt aprot hogy biztos ott az apro a penztarcajaba az elozo vevonek. En meg benyogtem hogy nekem sincsen olyan ami neki kell. Aki meg epp penzt kap fizetest nyugdijat az sem ingyen veszi le a penzt a bankautomatabol es ugye ott is nagy penzt ad, valaki gurizik 12 orat es aztan boltba ilyen kellemezlenseggel kell szembesulnie amihez semmi koze. Kész röhej ez az apro mizéria. De arra nem gondolnak hogy milyen erzes hogy az egesz varosban minden boltba aproert nyafognak mikozben az ember nem er ra es fontos lenne hogy mehessen. Van hogy elkezdik kerni de ha ott adok akkor meg a masik helyen nem tudok kenyeret venni. Oriasi hiba egy kereskedo reszerol de amikor az egesz varos ezt csinalja az mar iszonyat necces. Menjenek be a bankba es valtsanak. Tudom vannak olyan kisboltok ahova auto hozza a valtopenzt egyszer meselte egy dohany boltos mikor chateltem vele. De az a bolttulaj feladata lenne hogy szamoljon a napi bevétel után, hogy felmérje mibol fogy tobb es beleszamolja az atutazo betévedt vevoket is. A vevo nem dolgozhat helyettuk plane ha nem er ra de kajara szuksege van es csak beugrik a boltba.

2021. márc. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
24%
* kelemetlenseggel
2021. márc. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
76%
7 Épp ez az, a váltópénzt a bevételhez igazítják. Ha teszem azt a pékségben egy rosszabb napon max 60 000Ft a bevétel, akkor elég irrális lenne ott tartani mindig 3-4M Ft-ot, csak hogy minden egyes vásárló húszezressel fizethesse a két kiflijét.
2021. márc. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
66%

Szerinted mit tehetett volna, ha nem tud visszaadni?

Maximum annyit javasolhatott volna, hogy felírja, hogy tartozik neked 19.325 forinttal, aztán ha legközelebb arra jársz, kukkants be, hátha már vissza tudja adni. És persze a vásárlók 99,9%-a ebbe nem menne bele: nem hagyná ott a nagy címletű pénzt. Akkor meg árut se akarjon.

2021. márc. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!