Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha az emberiség tudja, hogy a...

Ha az emberiség tudja, hogy a spiritualizmus a válasz, akkor az emberek miért nem?

Figyelt kérdés

Ahogy haladunk előre a fejlődésben, egyre nagyobb lesz az önismeretünk, egyre több, jobb, és minőségibb élményeket tudunk szerezni. Sok bölcs ember már megfejtette az élet "titkait" még sme terjedt el. Ez gondolom olyan, mint a büntetés. Arról is már sok éve tudják az emberek, hogy rossz pszichológia, szóval a köztudatban van, még is a rendszer használja, nem alakult át.


Kérdésem tehát, hogy ha a sok tudomány meg filozófia már megmutatta nekünk az utat a jóság, tökéletesség felé, akkor miért nem terjedt el ez a tudás? Miért közhely, hogy a kritikus gondolkodás jó, még sem követik ezt az utat, csak nagyon kevesen.


Nem vagyok hívő, de a bibliában le van írva, hogy csak nagyon kevesen ismerik a jó utat. A kérdésem, hogy miért? Minden bölcsebb ember odadná mindenét, csak hogy átadhassa bölcsességét és tudását embertársainak, sokan teszik is, még sem ez, hanem az agymosottság van táplálva. Miért?



2021. márc. 2. 08:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez lelki fejlettség kérdése. Aki sokat dolgozik önmagán, az előbb-utóbb eljut a spiritualizmus kapujáig legalább.

Ezalatt nem a "pénzenergiát" értem, hanem egyfajta személyes kapcsolódást az univerzummal, és egyéni látásmódot, ami meghaladja a jelenlegi technokrata, materialista kereteket.


Az eddig eljutott ember egyszerűen azt kezdi el érezni, hogy az már nem elég a világmagyarázatra. Ennél sokkal többről szól az egész és más minőségű, bár megmagyarázni a legtöbben nem tudják, és még a legbölcsebbek is inkább keresik a válaszokat, mintsem kínálnák.


Minél szélesebb tömegekről beszélünk, nyilvánvaló, hogy egyre inkább süllyed a színvonal, hiszen a legalsó szegmens határozza meg a minőséget.


Ezt most úgy értsd, hogy pl. ha egy osztályteremben többféle életkorú gyereket tanítasz, kénytelen vagy a legfiatalabbak számára is befogadható üzeneteket átadni, illetve az ő szintjük fogja meghatározni az egész óra szintjét.


Az idősebbek kisebb klikkeket fognak alkotni, külön feladatokkal.

2021. márc. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Mert az emberiség nem tud ilyesmit. Egyes emberek hisznek ilyesmiben, mások meg nem.
2021. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1#, Én ezt értem, de ha a tanár is, és a gyerekek is tudják, szóval mindenki tisztában van azzal, hogy ez így megy, ez a fejlődés folyamata, akkor miért vannak olyan emberek, mint 2#, aki erről nem tud? Ha tudat alatt ő is tudja, hogy a jóságot kell szolgálnia, miért mem közhely, hogy a spiritualizmus a végső válasz, a legnagyobb kiteljesedés az emberek szintjén?

Miért nem alap tudás ez? Miközben már évezredek óta tudja az emberiség, hogy a spiritualizmus az egyetlen igaz út?

2021. márc. 2. 09:40
 4/7 anonim ***** válasza:

#3

Erre sok válasz lehet, én azt gondolom, hogy a reinkarnáció mégis létezik, és innentől fogva mindig új belépők vannak a rendszerben.


Évezredek óta mondják a bölcsek a saját meglátásaikat, de abban egyetértek a #2-essel, hogy ettől az még nem alap tudás a többség számára. Sokak látóteréből egyszerűen kiesik, illetve sokkal primitívebb módon, a vallások által keresik, és igyekeznek megélni.

2021. márc. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Emberiség = emberek. Szerintem logikus.
2021. márc. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A válasz a 42.

De mi a kérdés?


Mire válasz a spiritualitás szerinted? És miért gondolod ezt egyetlen válasznak. Számodra válasz?

2021. márc. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 rikkmanus válasza:
Akármennyire is fejlődünk, az önismeretünk és azonosságunk véleményem szerint egyre csak hanyatlóban van. Ez a két tényező valójában Istenben nyilvánul meg, ami mindenkinek mást jelent. A spiritualizmusban az egység az Isten. Ahogy egyre halmozzuk a fogyasztói társadalom, tudomány és modern irányzatok eszméit, "ismereteit" és normáit, egyre távolabb sodródunk tőle, egyben önmagunktól és a társadalomtól. Ezek mind az egydimenziós, kritika nélküli gondolkodásmódot alapozzák, hiszen ez a profit és a hatalom eszköze.
2021. márc. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!