Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hol kezdődik a body positivity...

Hol kezdődik a body positivity és hol kezdődik az önámítás, önbecsapás? Mi a kettő közötti különbség?

Figyelt kérdés

2021. márc. 3. 18:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
31%

Ahol a kurta farkú malac túr.


A szépség elég szibjektív dolog. Főleg, ha a gebe modellekre gondolaz... és van akinek csak az jön be.

2021. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%

"A szépség elég szubjektív dolog" azért na, van egy szépség sztenderd, amit mindenki ismer, követ, követni akar.


A bodyposi mozgalomra válasz reakció a "body neutrality". A folyamatos happység, toxikus.

2021. márc. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem a test-pozitivitás az, amikor szereted és elfogadod a tested, amiben élsz (pl. bőrhibák, aszimmetria, szerencsétlenebb vonások/alkat stb.), valamint nem kezdesz el más embert leszólni és sértegetni, csak mert neked nem tetszik a külseje. És felfogod, hogy a sovány, agyonretusált modellek nem az átlag és nem az ideál.

Mondjuk azt sem tartom jónak, amikor 100 kiló feletti modellekkel pakolják tele a plakátokat - akik egyébként ugyanúgy szét vannak retusálva. De nem zavar, mert nem különösebben érdekel. Csak szerintem a középút az lenne, ha átlag alkatú, hétköznapibb külsejű emberek is szerepet kapnának a 50 kiló alatti meg mázsa feletti, szétszerkesztett arcú modellek mellett.

2021. márc. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ott ahol a tudománynak már ellent mond. pl amikor a 300+ kilós ember szerint ő teljesen egészséges és neki nincs semmi baja. az már önámítás, neki jól jön a body positivity, mert megnyugtatja saját magát, hgy minden oké, neki nem kell semmit tennie, nyugodtan zabálhat tovább.
2021. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Főként a nagyon túlsúlyos nők/lányok nyomtatják ezt a body positivity-t. Egyszerűen nem hajlandóak lefogyni, így ez egy fal amit maguk köré húztak. Exem is ilyen volt. Nekem állandóan panaszkodott hogy kövér, de soha nem jött el velem edzeni (engem le akart róla beszélni, mert hogy így lecsapnak a kezéről), helyette sorozatokat nézett egész nap, meg csokit evett. Nem vicc. Egész nap édességgel tömte magát.

Végülis igaza lett. Én meguntam hogy lusta, és láttam hogy mennyi lehetőségem van sokkal céltudatossabb szép lányoknál. Természetesen végig volt sértve, pedig elég sokat hangoztattam hogy segítek neki csak kezdjen magával valamit.

2021. márc. 3. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
95%

5 vagyok


Szakítás után tele nyomta a közösségi oldalait ezzekkel a body positivity dolgokkal, pedig mindenki nagyon jól tudja a környezetében hogy egyáltalán nincs megelégedve magával.

2021. márc. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Csakhogy ez nem egységes. Valakinek ő a sztenderd:


[link]


Valakinek meg ő:


[link]

2021. márc. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

#7


Velük nincs is baj. Viszont főképp az ilyen lányok fssák tele a netet body positivity hashtagekkel.


[link]

2021. márc. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#8 szerintem ő még teljesen vállalható. azok a legrosszabbak akiken annyi háj vagy hogy a combjuk ráfolyik a térdükre, a homlokukon is narancsbőr van, és 2 lépés után lihegnek
2021. márc. 3. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Egyébként nyugodtan próbáljátok ki. TikTok keresőbe írjatok be hogy bodypositivity, és meglátjátok hogy 70%-uk kórosan túlsúlyos.
2021. márc. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!