Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Van olyan akinek ismerőse...

Everlight kérdése:

Van olyan akinek ismerőse lett öngyilkos a felesleges korlátozások hatására?

Figyelt kérdés
Munkanélküliség,bezártság

2021. márc. 3. 21:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/70 A kérdező kommentje:
29.Most nem áll a gazdaság? Mindent bezárattak!Munkanélküliség okozta éhezésben fog elpusztulni a fél ország az ilyen hippik miatt.5 hónapja zárva szinte minden mégse változik semmi,tehát felesleges bármi korlátozás.Az a szülő aki nem tudja miből vegyen ételt a gyerekének rohadtul nem fogja vigasztalni,hogy kovid helyett éhségben halhat meg.
2021. márc. 28. 21:45
 32/70 anonim ***** válasza:
64%

A gyereket meg vígasztalni fogja, hogy nem veszíti el az anyját idő előtt a covid miatt. Én most inkább éheznék. Szar úgy elveszíteni valakit, hogy még csak mellette sem lehetsz a kórházban. Nem foghatod az anyád kezét aki mindig fogta a tiedet. Sajnos 1 hete tudom milyen. Ne kelljen ezt egy gyereknek/fiatal felnőttnek se átélni.


Amúgy értem a másik oldalt. Korlátozások nélkül viszont az egészségügy ami már országunk szègyene, rég összeomlott volna. Szerintem már össze is omlott. Ezeket az intézkedéseket sokkal hamarabb kellett volna meghozni, és sokkal szigorúbban.


Értem én, hogy nyitást akarunk. Történetesen vendéglátásban dolgozok. Na de mi lenne, ha legalább minimális összegeket visszajuttatna az állam a nyereségadóból amit éveken át szedett az éttermektől? Miért nem követelünk támogatást? Mindenkinek alanyi jogon aki a szolgáltatásban dolgozik? Nem nyitni kell, hanem egy normális szociális hálót kiépíteni. Ami ebben az országban nem működik. Ha valaki adózó állampolgár joga van ahhoz, hogy ilyen helyzetben ne haljon éhen családjával együtt.


Na de ez itt 2021 Magyarország.

2021. ápr. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/70 A kérdező kommentje:
Az éhezőt nem fogja vígasztalni,mindenki meghal egyszer ez természetes
2021. ápr. 4. 20:07
 34/70 anonim ***** válasza:
Csak nem mindegy mikor
2021. ápr. 4. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/70 anonim ***** válasza:
9%
Persze nem mindegy hogy mikor. Most lehetetlenítsünk el embereket, vállalkozásokat, hogy ők haljanak éhen / akasszák fel magukat, hogy megvédjük az immungyengéket.
2021. ápr. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/70 anonim ***** válasza:

Az anyám fiatal volt egész életében sportolt, és egészségesen táplálkozott. A szervezete egy 30 évesének felelt meg. Elvitte a covid 10 nap alatt. Egy tizenéves gyereke is van. Immungyenge lett volna?


Lehetetlenítsük el a vállalkozásokat, éttermeket, embereket, családokat?


Miért nyitást kértek?


Vendéglátós vagyok! Az èveken át fizetett nyereségi adókat kène visszacsepegtetni a vállalkozásokba! Fix bèrt megállapítani az èríntett munkavállalóknak! Nem nyitni kell. Megvèdeni az adózó állampolgárokat! Ne kelljen èheznie aki évek óta kidolgozza a belét! Ezért kéne tüntetgetni, nem a nyitásért! Emberéleteket veszélyeztetnek, ahelyett, hogy normális támogatást adnának.


Nyereségi adót szedtek, minden bejelentett ember után adót szedtek, az EU támogatja őket! Van itt pénz emberek csak nem mindegy hol. Több száz milliárdot különítettek el sportra! Nem érzitek úgy hogy nálatok lenne a helye?


De nyissunk! Sok érteme lesz! Húzzuk a végtelenségig az egészet. Megemelkedik az esetszám és lehet zárni újra.


A halottakról még annyit hozzátennék, hogy balesetek nem csak mással történhetnek.

2021. ápr. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/70 anonim ***** válasza:
10%

“ De nyissunk! Sok érteme lesz! Húzzuk a végtelenségig az egészet. Megemelkedik az esetszám és lehet zárni újra.”


Gondolod, ha nem nyitunk, akkor el fog tűnni a vírus?

Nem hinném. Akkor bezárhatunk örökre ez alapján.

2021. ápr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/70 anonim ***** válasza:
90%

Ha kinyitunk akkor pedig az alap orvosi ellátást sem fogja megkapni senki. Az egészségügy összeomlik. Akkor a halottak számát már az egyébként gyógyítható betegek száma is gyarapítani fogja.


Ne gondoljuk, hogy nem következik egy hatalmas gazdasági világválság. Fogyasztói társadalomban èlünk, és be lett tiltva a fogyasztàs (éttermek, ruhaboltok stb) Rengetegen vettek fel hitelt.


Ha étteremről van szó lehet nyitni, de ha abból indulok ki ami nálunk van, Budapest belvárosában akkor ugyanannyi kiesés lesz mintha zárva lennénk. Turizmus nem lesz. 80%-ban a külföldiek adták a bevételt. Árat kell csökkenteni, viszont a beszerzési % az egekbe fog ezzel szökni. A beszállítók is árat emelnek. Ez eddigi 30 százalékos beszerzès 50-re emelkedett. Majd a dolgozók bére, stb rájön. Lehet dolgozni azért egész nap, hogy egy ft-tal se legyél jobb helyzetben.


Laposan kell tartani a görbét, mert ha tovább gyűrűzik a gazdaság többi részére akkor nagyobb szarban leszünk. A vásárlóerő tovább csökken, az árak tovább emelkednek. ( bérleti díjak egyedül amik sajnos fixen maradni fognak)

2021. ápr. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/70 A kérdező kommentje:
Az emberek egészsége szar ezért halnak meg.Semmi eredménye nem volt egy korlátozásnak se az államcsődöt leszámítva.
2021. ápr. 10. 21:22
 40/70 anonim ***** válasza:

Szerintem elmagyaráztam, hogy az anyukám fiatalon halt meg, káros szenvedély nélkül, úgy hogy végigsportolta az életét


Tegnap egy 14 éves lány halt meg, asztmája is volt.


Amúgy meg minden asztmás, szívbeteg, idős stb pusztuljon? Gondolkodni kéne.


A magyar gazdaságot nem a vírus miatt bevezetett korlátozások tették tönkre. Csak ebben a helyzetben jobban látszik milyen elbaszott.


Nézz már szét. Mondj egy országot, ahol ilyen szinten szartak bele abba, hogy éhenhal-e a nép.


Ausztriában a vendéglátósok az utolsó normális évük bevételének 90%-át kapták meg. Így nem éheznek a szakmában. Azért tűntetnek, hogy miért nem 100%.


Mi azt kaptuk, hogy szívesen látnak minket a közmunkában.

2021. ápr. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!