Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Erdélyiek. Mit reagáltok ha...

Erdélyiek. Mit reagáltok ha azt mondja egy román, hogy " bozgor " ?

Figyelt kérdés
Nem vagyok erdélyi, de ma egy játékba lebozgoroztak, és nagyon sz*rul esett. Mit kellett volna rá írni??
2021. márc. 3. 22:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Mit jelent?
2021. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

Az kellett volna: Székelyföld nem románia!

Ezt még ők is megértik hiába magyarul van írva xd

2021. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

1-re:

Hazátlan.

2021. márc. 3. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Anno apai dédapámat bozgorozták le, székely volt. Nagyon sértő.
2021. márc. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Én délvidéki magyar vagyok, és Magyarországon sokan, még az ismerősi körben is úgy hívnak, hogy "a szerb". Nem sértésnek szánják, csak így hívnak. Ez évekkel ezelőtt még sértő lett volna számomra. Az utóbbi 3-4 évben én azt láttam, tapasztaltam, hogy a nemzetiségnek számomra nincs semmiféle jelentősége. Ahogyan vannak jó magyar emberek, úgy vannak jó szerbek, románok, bolgárok, spanyolok stb. Meg ugyanúgy vannak erkölcsileg megvethető magyarok is meg szerbek, románok, bolgárok stb. Szóval számomra nincs ennek túl nagy jelentősége. Mindig azt nézem, hogy mennyire korrekt az illető, nem azt, hogy milyen a nemzetisége. Így ha azt mondják rám, hogy szerb, kb. semmit nem jelent.
2021. márc. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Mond neki vissza, hogy dzsipszi had örüljön
2021. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Buta emberek buta reakcióira butaság reagálni.
2021. márc. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam össze kell verni de aki az bunkó tudja már hol van a helye. Különben bunkó marad
2021. márc. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ja, bocs az gondoltam mindenki tudja. Hazátlan, sajnos.. szánalmas, hogy ezt írják/ mondják. Nevetséges.


Szerb? Figyi volt ilyen program, osztálytársaim mentek Szerbiába ( én nem mert nem alszok senkivel egy szobában) nade jöttek ide is és volt foci meccs, a vajdasági magyar gyerek felvette a szerb zászlót, nekem meg a papám testvére egyetlen 5 éves gyerekét csetnikek lőtték fejbe 1944-ben, láttam a kisgyerekről képet a halott kis testét egy kútba dobták amikor végeztek a mészárlással, ugyanis a kisgyerek nem ment Buchenwaldba mert kamrába hagyták reá akkor egy katolikus szomszéd vigyázott Újvidéken na őket is lemészárolták. Lényeg, hogy a wc-be elmeséltem a srácnak és eltette a zászlót. Jah, hát akkor eléggé agresszív voltam abban az évben tudtam meg.

2021. márc. 3. 23:08
 10/14 anonim ***** válasza:
5-ik vagyok. Igen, értem, amit írsz kérdező. De szerintem nem létezik kollektív felelősség, főleg nem transzgenerációs szinten. Ugyanúgy nem lehet azt mondani, hogy pl. egy mai szerb felelős lenne azért, hogy 44-ben mit követtek el a felmenői (szerintem a partizánokra gondoltál, a csetnikek már 44-ben nem rúgtak labdába). Ugyanúgy egy mai magyar sem lehet azért felelős azért pl, hogy valamelyik felmenője közreműködött a zsidók deportálásában. Ma mindannyian azért vagyunk felelősek, hogy mi magunk korrektek legyünk. Azt látom, hogy nagyon sokan nem tudják túltenni magukat a múlt eseményein, mindkét oldalon, ez meg újratermeli a problémát. Számomra abszolút semmi jelentősége nincs a nemzetiségemnek, sőt annak sem, hogy másnak milyen az etnikuma.
2021. márc. 3. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!