Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az baj ha megértem azt aki...

Az baj ha megértem azt aki öngyilkos lett?

Figyelt kérdés

Nem értem miért ítélik el azt aki megtette, hogy megölte magát, és én úgy érzem ez miatt valami baj van velem.


Ez 13 éves koromban kezdődött, egy nagyon gazdag rokon, konkrétan olyan gazdag volt, hogy Hummerrel járt becsődölt és a fiát meg a feleségét hagyta hátra, de úgy, hogy nagyon a Hummer helyett Swifttel ( de a régi Swift) járt utána a felesége mert mindenüket elvitte a bank.


Sírtam amikor megtudtam, hogy már nincs, nem lesz akivel focizhatok ha oda megyünk, meg a nyomasztott, hogy már nem tudok vele beszélni, de amikor megtudtam, hogy miért én igaz ugyan úgy sajnáltam, de megértettem, rossz lehet az amikor elmegy mindened és lenéznek majd. De így inkább sajnálják a fiát és a feleségét , nem lesznek lenéző pillantások inkább részvét és igaz felé a megvetés , de a család áldozatként lesz nézve.


Azóta így vagyok ezzel. Ha bárki a környezetemben öngyilkos lenne én megérteném, és tiszteletben tartanám.


Rossz/gonosz/érzelemmentes vagyok ezért?



2021. márc. 4. 00:42
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja igen, tehát Hummerrel járt és vagy a fél utca is az övé volt, megvette a szomszéd házakat , csak úgy mert megtehette, főldjei voltak , borból éltek. Csak, kiegészítem, tehát nagyot buktak.
2021. márc. 4. 00:45
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt ítélik el, aki öngyilkos lett. Azt, aki még arra sem volt képes, hogy megölje magát.
2021. márc. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyen fokú megértésssel lenni valaki iránt, nagyon szép. Fogadd elismerésem.

És tanulj az esetéből...

Gondolj bele.

Ha valóban övé volt a fél utca, meg a Hummer, hogy veszthette el?

Ez azt jelenti, hogy nem is volt az "övé".

És azután, hogy elvitte mindenüket a bank, mégis megmaradt neki a családja? Nem hagyta el a felesége?

És neked is hiányzik, ha jól olvasom.

Tehát igazán értékes dolgokat hagyott itt, de ezt nem vette észre.

Nem "valamik" voltak az Övéi igazából, hanem VALAKIK.

Fogadd együttérzésem.

Kívánj neki békét és hálát, halálában is.

2021. márc. 4. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Én azért lenézem mert hátrahagyta a családját nem ember az ilyen🤬🤢🤮
2021. márc. 4. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Külföldi piacra nyitott volna, felvette a hiteleket, de valami eszméletlen mennyiséget, úgy volt 1 évig bírják a tartalékkal és mindenüket bevetik, hogy nagyobb legyen a haszon, aztán jött a 2008-as válság 2009-ben még csak-csak megvoltak , de 2010 lett a vége a vállalkozásnak.
2021. márc. 4. 01:27
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem téged be ettetek csúnyán lehet volt ott egy hummer meg egy ház de egy utcát elbukni jo nehez hanem h lehetetlen.Ha kellet neki a penz miert nem adta ki a házakat vagy miert nem adta el őket??
2021. márc. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15 éves korom óta nem beszéltünk velük , nem kerestek, mindig úgy volt, hogy ha nekik alkalmas volt mehettek a rokonok. Ez egy kis falu, és mentek el onnét az emberek, most a wikipédia szerint 80 ember lakja, akkor 300 volt. Nem vették meg, gondolom.. most keresem őket facebookon, de nem találom. :(
2021. márc. 4. 01:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez már a "túl nagy" empátia. Amikor annyira megérted a másikat, hogy túl keveset tennél, hogy segítsd nem a céljaiban, hanem a nagyobb jó elérésében. Pl hiába érted meg ezt, attól még egybigazánnjó szakember szinte bárkit képes kihozni a legmélyebb depresszióból is, vagy döntés pathelyzetből, vagy akármiből, ami öngyilkossághoz vezethet. Én is egyet értek veled, megértem őket és tisztelem a döntésüket, de ilyenkor sajnálnám, hogy nem tudtam az élete része lenni és segítséget kínálni neki. Olyanról meg nem igazán tudok, amikor bajok nélkül öli meg magát.
2021. márc. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!