Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan látod a halál témát?

Hogyan látod a halál témát?

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom aki megszületik az meg is hal. Így lettünk teremtve. Néhányak szerint az ember Örök létre lett teremtve Ádám és Éva na de mi lenne akkor else fernénk annyian igy is sokan vagyunk
2021. márc. 4. 05:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem szükséges nemlétező dolgokon filozofálni,hogy mi lenne ha máshogy lenne.Ez van és kész,ez egy természetes velejárója az emberi létezésnek,hogy a végén itt haggyuk a testünket,de mi tovább megyünk.
2021. márc. 4. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
56%
hagyjuk
2021. márc. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sehogy, nem foglalkozok vele.
2021. márc. 4. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%

Az ember nem lett örök életre teremtve. A biblia híres idézete, hogy porból porrá is arra utal, hogy az anyag kis egységből alakul, és azzá bomlik vissza. A szellem lett örök lét*re teremtve. Ott meg végtelen hely van. Mindenki egybpontba van sűrétve, pedig végtelenjien vagyunk.

A halál természetes része az életnek. Személy szerint teljesen elfogadom, sőt izgatottan várom, míg egyben késleltetem is.

2021. márc. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a halál a legszörnyűbb dolog a világon. :(
2021. márc. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 pelgrim ***** válasza:

Én is úgy gondolom: „aki megszületik az meg is hal” vagy helyesebben, mint ahogy az első válaszban olvashatjuk: „itt haggyuk a testünket, de mi tovább megyünk”.

Mert ha egy kicsit elgondolkodunk, azonnal rájöhetünk, hogy az ember több mint a teste. Van az öntudata, az isteni kiléte, az ÉN VAGYOK, vagy amit a vallások léleknek neveznek – ez nem halandó.

De kutathatunk még mélyebbre is, akkor rájövünk hogy van egy személyiségünk is, ami valójában nem több mint fizikai megjelenésünk, származásunk, ismeretünk, ismeretségünk, képességeink, hírnevünk, stb. tarka gyüjteménye, egytől-egyig múlandó dolgok. És van még egy jelentős részünk, ez az ego, egy ʽárnyékʼ én-ünk, melynek az a feladata, hogy személyiségünket védelmezze és folyton az előtérbe helyezze, és azt meg is teszi méghozzá isteni kilétünk, vagy lelkünk helyét bitorolva.

A halál alkalmával az ego is megszünik létezni, mivel továbbá nincs az amit az előtérbe helyezzen.

Szerintem igaza van azoknak akik azt állítják, hogy az ember örök életű, de nem a jelen állapotában, az örök élet feltétele ugyanis a változás. A halál egy nagyon kíméletlen változás, ami majdnem mindent tönkre tesz. De szerintem van a halálnak egy sokkal könyörületesebb, emberhez méltó változata, amely csak azt távolítja el tőlünk ami nem a miénk, ami nem hozzánk tartozik, amit mások szemétombjain gyűjtöttünk össze. Ez a változás az, amit az evangélium Jézus színeváltozásának nevez. A színeváltozás nem teszi tönkre a testet, inkább a teljes embert tökéletesíti, a teste átszellemül.

Nekünk is egy ilyen színeváltozáson kell átmennünk, nem válunk halhatatlanná, mert egy nemes cél érdekében vállalhatjuk a halált, mint ahogy Jézus tette, de továbbá nem kényszerülünk elszenvedni azt.

Ma még nagyon távol vagyunk attól a lelkiállapottol, hogy ez a változás végbe menjen rajtunk, a természet végzi dolgát, megöregedünk, testünk hanyatlik és végül arra kényszerülünk, hogy elszenvedjük a halált. Akkor a tudat, vagy lélek számára marad még a reinkarnáció lehetősége egy ujabb testbe, ujabb személyiséggel.

De ahogy sok mindent fejleszthetünk úgy talán lelkiállapotunkat is, és ahogy az utolsó időkben szinte minden meggyorsult, talán saját lelkünk fejlődését is felgyorsíthatjuk.

2021. márc. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!