Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az egyik barátnőm gyászol....

Az egyik barátnőm gyászol. Szeretném valahogy felvidítani de nem megy.. Hogyan vidíthatnam fel?

Figyelt kérdés

2021. márc. 4. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Egy ideig még nem is fog menni, de most nem is arra van szüksége.

A gyászt meg kell élni, hagyni kell hogy teljesen átjárjon, így tudod csak feldolgizni.

Ne felvidítani akard. Legyél mellette, hallgasd meg, ne hagyd hogy túlzottan sokat legsen egyedül, próbálj meg szórakoztató lenni neki a szürke hétköznapokban. De csak annyira, amennyire igényli, ezt majd látni fogod.

2021. márc. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy nem vidíthatod fel, ne is erőlködj. A gyászt nem lehet megkerülni, kihagyni.

Kérdezd meg, mit tehetnél érte. Ha semmit nem akar, egyszerűen legyél vele, viseld el ha szomorú, ha esetleg kiállhatatlaul viselkedik is, légy türelmesebb, mint lennél egyébként.

Hallgasd meg, ha lelkiismeret furdalásról beszél (nem volt elég jó az elhunythoz, veszekedett vele, többet kellett volna tennie érte, stb.). Remélhetőleg igaz, ha azt mondod, hogy mindent megtett, ami telt tőle, és többet senkitől sem lehet várni, mint amire képes. Ha arról kezdene beszélni, hogy haragszik az elhunytra, úgy érzi cserben hagyta őt, esetleg régi sérelmekkel hozakodik elő, ez is normális ebben a helyzetben.

2021. márc. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sehogy. Mikor elhunyt egy kedves rokonom nem olyan rég, én konkrétan lekoptattam azokat, akik megpróbáltak "felvidítani"... ilyenkor nem erre van szükség, hanem békében megélni és feldolgozni a veszteséget.

Ha segíteni szeretnél, akkor légy toleráns és türelmes, ajánld fel hogy meghallgatod ha szeretné, és ennyi. Nekem legalábbis ez esett jól másoktól.

Egy idő után én magam jeleztem, hogy már jöhet a "felvidítás" rész, és programokra hívtam a barátaim, vagy tréfálni kezdtem velük.

2021. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egy gyászolót nem kell, nem is szabad felvidítani. Meg kell élnie a gyászt.


Viszont fogalmam sincs, hogyan kell gyászolóhoz viszonyulni. Az én egyik barátnőm is, először az apukája, majd egy családtag-háziállat. :( érezni a lányon, hogy nagyon odavan.

2021. márc. 4. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%
Nem az a cél, hogy felviduljon, hanem hogy megélje a gyászt és feldolgozza a szerette elvesztését. Mellette kell lenni, segíteni, támogatni és biztosítani arról, hogy bármire szüksége van, te ott vagy. Ennél többet nem tehetsz. Neki kell magában leküzdenie ezt az időszakot.
2021. márc. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen tudom, én is gyászoltam mar sokszor csak olyan rossz ez :(
2021. márc. 4. 14:55
 7/8 anonim válasza:
Kit gyàszol? Rèszvètem neki
2021. márc. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem felvidításra van szüksége, hanem támogatásra. Ha beszélgetni szeretne, legyél kéznél, de ha nincs hozzá kedve, ne erőltesd. A figyelmét se akard bármi áron elterelni, mert nem jó, ha feldolgozatlan marad a gyász. Ennél többet nem tudsz tenni, a nehezét egyedül kell végigcsinálnia.
2021. márc. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!