Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen tanácsaitok vannak,...

Milyen tanácsaitok vannak, hogy lehet jól döntést hozni?

Figyelt kérdés

Mindig nehézségeim voltak a döntésekkel, akár apró akár nagy kérdésről legyen szó. Vannak dolgok, amiben már könnyebben megy. Viszont ezúttal egy nagyon komplex, nehéz, bonyolult döntés előtt állok. Szerintem ez még a legtöbb coachnak is vizsgafeladat lehetne, olyan nehéz és megoldhatatlan. Benne sok bizonytalan, ismeretlen tényezővel, sok érzelmi és sok racionális ide-oda érvvel.

Ráadásul akármit döntök gyakran meg is bánom, lehet szeretem ezzel kínozni magam, és szidni magam és ezért lehet hogy inkább a mentális egészségbe tehetném fel a kérdést. Van még néhány hónapom a kérdésre, persze addig is túlgondolom, éjjel nappal ezen rágódom, és teszem az ide-oda érveket.

Várom az ötleteiteket, hogy ti, hogy szoktatok dönteni nehezebb, bonyolultabb kérdésekben.



2021. márc. 6. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Sorsolással.
2021. márc. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Haha, ez jó. Nem is gondolnád, hogy mennyi mindent döntök el így. Sajnos ez annál nagyobb volumenű kérdés.. fontosabb, meghatározza az életet nagyon egyik vagy másik irányba (teljesen különböző )
2021. márc. 6. 23:19
 3/8 A kérdező kommentje:

Anglia-Magyarország

Rossz munka- Jó munka

Nagyobb lakás- Kisebb lakás

Magányosság-Sok sok barát, család

Egy halott házasság, stressz mérgező légkör- Nyugalom és béke

Tengerpart és kert- Budapest belváros

Talán jobb jövő a gyerekeknek-Mentálisan, pszichés szempontból jobb helyzet a gyerekeknek

kiszolgáltatottság- önállóság

stb.. és közben covid és közben kamaszkor, oktatási rendszerek, válságok, változások, gyerekek vegyes hozzáállása a kérdéshez,

2021. márc. 6. 23:23
 4/8 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, teljesen komolyan gondoltam. Én is döntöttem már így viszonylag komoly dologban is. Pl hogy miből érettségizzek.

Persze lehet írni listát a pro-contra érvekkel, lehet gondolkodni, hogy melyikhez "húz a szívem" stb. (Akár úgy is, hogy melyik kimenetelnek szurkolok sorsolás közben.)

Lehet kérdezni olyan embereket, akiknek adsz a véleményére.

Lehet neten random véleményeket keresni, vagy mémeket, hogy legyen egy hangulatod az adott kimenetelről.


Ha az életedet nagyon megváltoztatja azért képzeld el, hogy melyik életed milyen lenne.

Ha van időd a döntésre, akkor ne kapkodd el.


De ha minden "normális" módszer csődöt mondott, csak sorsold ki.

2021. márc. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én a második lehetőséget választanám.

(Még mindig az első vagyok)

2021. márc. 6. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Lehet választani, hogy miből érettségizz? NEm fixek a tárgyak? Vagy Angliában tanulsz esetleg?
2021. márc. 6. 23:33
 7/8 anonim ***** válasza:

Van 3 kötelező tárgy (magyar, matek, töri)

Egy kötelező nyelv, ami bármilyen nyelv lehet

Egy kötelező, választható tárgy, ami bármi lehet. (Ezt sorsoltam ki)


(Persze ezen kívül is lehet bármiből érettségizni, de ez az 5 érettségi kötelező)

Magyarországon

2021. márc. 6. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem van coach-ismeretem, azt tudom mondani, hogy:

1, Figyelj oda a vágyaidra, a szükségleteidre! Vállald értük a felelősséget!;

2, Határold el felnőtt éned, és/vagy a napsugárgyermeked segítségével az árnyékgyermeked szorongásaitól, a amelyek a lehetséges kudarc gondolatát hintik el benned;

3, Keress érveket a döntésedhez!;

4, Dönts - minden döntéssel előrébb lépsz a személyes utadon. A hibás döntésekből is rengeteget lehet tanulni.


Magyarázat: napsugárgyermek: akinek minden jó, élvezi az életet.

Árnyékgyermek: aki a múltból táplálkozik, amikor jön egy probléma-feladat, akkor a rlgi sérelmek, negatívumok miatt befékezve rosszul lép, mert csak azt ismeri a kudarcot, a lehetetlenséget, a tehetetlenséget.

(A könyv címe: "A benned rejlő gyermeknek otthonra kell találnia").

2021. márc. 7. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!