Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Más is feleslegesnek tartja a...

Más is feleslegesnek tartja a nőnapot?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, de nem látom semmi értelmét.

2021. márc. 7. 21:53
A kérdező szavazást indított:
Értelmetlen
Kedves figyelmesség
50 szavazat
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
49%
Ma kaptam egy tulipánt, tök jól esett. Szerintem sok érték van a nőkben, a nőiességben, miért ne ünnepelhetnénk meg? Több értelme van mint a Haloween-nek. (még azt sem tudom, hogy írják:D)
2021. márc. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
4%

hehhee

kettest adom

2021. márc. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
80%

A nőnap eredetileg az egyenjogúságért való harcban elért lépcsőfok ünnepe, nem a nőiességé...

Szerintem van értelme, csak nem azzal kéne ünnepelni, hogy virágot adnak, hanem ha mondjuk tudatosítják magukban az emberek azt, hogy még a mai napig megkülönböztetik a nemeket.

Sajnos Magyarországon nem igazán igyekeznek erre felhívni a nők figyelmét, ezért lesznek olyanok, mint az egyes hozzászóló, akinek aztán gőze sincs, miért létezik.

2021. márc. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
68%
Akár feleslegesnek is tekinthetjük, de akkor születésnap, névnap, bármilyen ünnep felesleges. Felesleges filmet nézni, zenét hallgatni, elutazni bárhova.
2021. márc. 7. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem nem csak ezt kéne ünnepelni #4, illetve összefügg a kettő. Az egyenlőtlenség fakadhat abból is, hogy az eltérő nemek erényeit nem ugyanannyira értékelték. Pl szerintem a nőknek soha nem kellett volna igyekezni, hogy minden munkát el tudjanak látni, amit a férfiak.
2021. márc. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
28%
6: miért is? Miért ne végezhetnék ugyanazt a munkát? Egyéneknek vannak eltérő erényei, nem nemeknek.
2021. márc. 7. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
33%
Az emberek nem ugyanazt ünneplik az adott ünnepkor. Karácsony is totál más lehet két családnál. Fölösleges megmondani, hogy mit kell ünnepelni.
2021. márc. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Azért kicsit más, hogy a karácsony körítését átveszik nem vallásos családok is, aztán a szeretet ünnepének hívják, meg aközött, hogy ez a női munkásmozgalom egyenjogúságáért való harcra emlékezés napja, erre pont egy szexista "nőiesség" ünnepet csinál belőle valaki. Ez pont az ellenkezője a lényegének.
2021. márc. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
86%
7: elvégezheti, ha valaki férfiként ápoló akar lenni, a nő meg nehéz fizikai munkát akar végezni, tegye meg. De ha az a cél, hogy megmutassuk, hogy azért mert nő vagyok, még én is lehetek jó asztalos, akkor ne tegye. Ne ez legyen a cél.
2021. márc. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
#9 az szexista, ha azt mondom, hogy a két nem nem egyforma (attól még, hogy egyenjogú kellene, hogy legyen)? Van érték a nőiességben és a férfiasságban is, és ezek nem (csak) ugyanazok szerintem.
2021. márc. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!