Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Befolyásolható az életmódom a...

Befolyásolható az életmódom a megítélésemet? Származhat ebben az esetben bármi negatív hatás az életmódomból adódóan?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk krőzusok, én is és a feleségem is dolgozunk. Én építész vagyok, a feleségem könyvelő. Viszont mindkettőnk jól szituált családból származik, mindketten nagyon sokat örököltünk (földterületek, ingatlanok, ő még egy erdőt is).

Az unokatestvéreim is sokat örököltek a nagyszüleink vagyonából, s nekik ez megváltoztatta az életüket.

Itt előre bocsájtom, hogy nem akarok senkit utánozni és nem vagyok irigy sem.

Ketten saját céget nyitottak, hárman pedig felélik a vagyont (nem dolgoznak, hanem amit lehet eladtak és a pénzből élnek).

Sokszor megszóltak, hogy miért kelek reggel 7-kor, ha eladhatnám az örökséget a feleségemmel együtt és élhetnének belőle még a gyermekeim is.

Mi azon a véleményen vagyunk, hogy addig nem adunk el semmit, ameddig a munkákból meg tudunk élni és boldogok vagyunk. Másfelől szeretnénk gyarapítani, hogy talán a gyermekeink még többet örökölhessenek.

Mint mondtam nem adok ilyen szempontból a szavukra, csak divatból nem kívánkozom egzotikus utazásokra meg márkás kocsikra sem.

Azt is megmondtam, hogy azért nem fektetek én is cégekbe, mert nem értek az üzlethez, nem vagyok üzletember és nem szeretnék játszani a nagyszüleim és az ők szülei munkájával.

A minap megkaptam, hogy mit szólhatnak azok az emberek, akik ismernek, hogy még mindig egy "kicsi" (170 nm), emelet nélküli házban élünk és 3 szobában "nyomorgunk" hárman. Kritizálták azt is hogy állatokat tartunk és műveljük a kertet. Parasztnak nevezett a saját unokatestvérem emiatt.

Ez nagyon rosszul esett. Nem, az hogy parasztnak nevezett, mert arra még büszke is lennék. Hanem az, hogy lenézi a parasztok vagy azokat, akik megpróbálnak egyszerű életét élni. Mi nagyon boldogok vagyunk, úgy gondolom, hogy mindenünk megvan és nincs szükségünk villákra vagy 10 szobás házra, még akkor sem, ha 4-en leszünk (májusban jön a kistestvér).

Valóban negatív hatással van ez a társadalmi megítélésére? Ennyire anyagias a mai világ, hogy az ilyen külsőségek alapján ítélik meg az embert?

A feleségem azt mondja, hogy ezekkel az emberekkel kár tartani a kapcsolatot, ha nekik csak a csillogás számít és lehet hogy igaza is van. Ti mit gondoltok?



2021. márc. 8. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki oly módon éli az életét, ahogyan neki megfelel, amitől boldog. Senkit nem erdekel mit gondol a másik, ha neki abból nincs kára.
2021. márc. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1

Köszönöm :)

2021. márc. 8. 11:34
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt te vagy az okos,h fuggetlenek vagytok a bolti ellatastol. Sajnos meg a pesti belvarosi ember is elgondolkozik,hogy termesszen zoldseget maganak egy novenyladaban a parkanyan vagy a korfolyoson. Ki tudja,meddig vasarolhatunk szupermarketben.

Meg milyen undorito vegyszeres,amit ott veszunk. Sokszor hanyok tole es bekuldom a nebihnek.

2021. márc. 8. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

3

Ezt is megkaptam már, hogy "Ha ez én kertemben jössz, úszómedencével fogadlak, szép zöld fű van az egész kertben. Hozzád meg nem lehet bemenni a sártól, mert neked tele van zöldségekkel". Azt is mondta itt, hogy ő úszómedencét és grillezőt biztosít a gyermekeinek a kertbe, én azt feleltem, hogy én még friss ételt.


Köszi a választ, utolsó :)

2021. márc. 8. 14:59
 5/10 anonim ***** válasza:
A gondolataid teljesen érthetőek. Ahogy látom az idézetből, ő inkább az ócsárlásra megy. Ő medencével fogad, mert azzal akar fogadni. Te máshogy használod fel a tulajdonod, úgy, ahogy neked és a családodnak jó. Nem neki éled az életed, hanem magatokért.
2021. márc. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5

Igen én is így látom.

Nagyot csalódtam az emberekben, amióta ilyen és ehhez hasonló megjegyzéseket tesznek.

Az ügyvéd barátom is, aki ugye tudott az örökségről, mert volt már dolga a földek ügyeivel a múltkor eljött a családjával hozzánk (azelőtt évekig csak éttermekben találkoztunk vagy gyűltünk így össze). Megjegyezte, hogy ekkora örökséggel nem gondolta, hogy ilyen életszinvonalat folytatok.

Őszintén rosszul esett és a vacsora vége felé félrehívtam és kiosztottam.


Nem hittem hogy tényleg ilyen a világ...

2021. márc. 8. 17:32
 7/10 anonim ***** válasza:
Amikor biztosításközvetítő területén dolgoztam, én is meglepődtem a vezetők gátlástalan, anyagias szemléletén. Hasonló negatív élményen mehettünk át. Vannak még ezen kívül is olyan kultúrák, melyektől józan ember, aki egyszerű, jó életét akar élni, az viszolyog.
2021. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1Léna ***** válasza:
Szerintem bölcsességgel és jó sáfárkodással áldott vagy. Maradj meg ilyen egyedinek és különlegesnek!
2021. márc. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8

Köszönöm szépen 😊

2021. márc. 9. 13:35
 10/10 anonim ***** válasza:
Hasonló a mi családunk is a tiédhez, de nekünk nem szólogatnak be, meg ilyenek, sőt, azt veszem észre, hogy tetszik az embereknek a kis kertünk, meg a tyúkok, juhok 😅😅
2021. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!