Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Pszichológusok, ti miért...

Pszichológusok, ti miért választottátok pont ezt a hivatást?

Figyelt kérdés
Erdekelne, ki miért vonzódott ehhez a szakterülethez.

2021. márc. 10. 14:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Én nem vagyok pszihológus de érdekel a téma. Érdekelnek pl a mentális betegségek autizmus, asperger szindróma
2021. márc. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
13%
A pénz miatt
2021. márc. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Pénz miatt... Jó vicc :'D


Amúgy engem kifejezetten az emberi működés érdekelt. Minél jobban ismeri az ember a környezetét és önmagát, annál hatékonyabb az életben, annál kevesebb stressz és bizonytalanság éri. A mi környezetünk nagyrészt az emberekről szól. Úgy gondolom, hogy a legtöbb dologhoz más emberek jelentik a kulcsot és tekintettel arra, hogy az emberek szolgálják a tudományt és a tudomány is az embereket, az innováció maga is az embereken keresztül vezet. Nagyjából ez volt az a koncepció, aminek mentén választottam ezt a pályát, persze akkor nem volt még ennyire kiforrott véleményem erről. Inkább csak egy jolly joker pályát kerestem, aminek mindenképp lesz gyakorlati haszna, bárhova is megyek.


Pszichológusnak tanultam, de nem pszichológusként dolgozom. Elvégeztem egy mérnöki szakot és kutatok. Továbbra is úgy gondolom, hogy a legtöbb klassz dologhoz meg kell értenünk, hogy hogyan működik az ember. A legtöbb dolog értünk van és/vagy rólunk lett mintázva. :)

2021. márc. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
27%
Mert sokat nézték a mentalistát, és azt hiszik, hogy így megy a való életben is. Amúgy a legdurvább lelki bajaik a pszichológusoknak vannak. Először a pszichológusnak kellena pszichológushoz járnia, mielőtt baromságokat magyaráz egészséges embereknek.
2021. márc. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!


Utolsó, lehet van némi igazság abban, amit mondasz,hogy a pszichológusoknak vannak valamilyen lelki sérülései és ennek következtében közelebb kerül ez a szakma hozzájuk. Mivel szeretnék feltárni megoldani vagy megérteni az emberi "lélek" működését.

De természetesen, nem szeretnék általánosítani és megbélyegezni valakit,azzal hogy pszichológus, ezért tuti gyerekkori sérelmei voltak.

De érdekes megközelítés.

2021. márc. 11. 12:56
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
Mert szeretek beszélgetni. Sokszor egy egyszerű beszélgetéssel öngyilkosságot is meglehet akadájozni.
2021. márc. 14. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolsó, melyik egyetemen tanultál?
2021. márc. 14. 08:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként mielőtt pszichológus lesz az emberből, KÖTELEZŐ pszichológushoz járnia önismeretre, négyes. (Ráadásul ez kötelező nekünk, mégis magunknak kell fizetni.)
2021. márc. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!