Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt az emberek...

Miért gondolják azt az emberek, hogy a monogám párkapcsolat erősebb, mint a nyitott kapcsolat? Mitől és mennyivel erősebb?

Figyelt kérdés
2021. márc. 10. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
79%

Miért gondolják azt egyesek, hogy másoknak is teher a monogámia és miért akarnak mindenkire más kapcsolati formákat?


Amúgy a többségnek egyáltalán nem a poligámiával van baja (nekem sem, annak ellenére, hogy nem érezném jól magam benne). Sokkal inkább azzal, hogy nincs kultúrája és állatok módjára művelik egyesek, felelősségvállalás nélkül, korrektség nélkül, összemosva a megcsalással és a féreg viselkedéssel.


Igen, úgy gondolom, működhet a nyitott kapcsolat és a poligámia is bizonyos embereknél, ha nálam nem is. De nem keretek nélkül, nem önzően és nem egyoldalúan, hanem abszolút transzparensen és tiszteletben tartva párod (pontosan úgy, ahogy azt a monogámiában is elvárják, csak ott a hűség kiterjedtebb). Amit viszont én láttam ebből a nyitott kapcsolatos fertőből, az semmiképp sem olyan, amilyennek itt leírtam. Az destruktív, önző, nem alkalmas gyerekvállalásra, nem alkalmas közös otthonra, nem alkalmas közös életre, de arra sem, hogy a másik fél embernek érezze magát benne, aki tartozik valahova. Na, ezzel van a baj. Azzal, hogy ezt a sportot is főleg a normálatlan férgek űzik, elsősorban a párjukra való bármilyen tekintet nélkül. Ennek pedig nem a monogám kapcsolatok sajátjának kellene lennie, hanem minden emberi kapcsolatnak.

2021. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
66%
*és miért akarnak mindenkire más kapcsolati formákat erőltetni?
2021. márc. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%

Miért gondolják azt az emberek, hogy minden ember ugyanolyan és mindenkinek ugyanaz jó?


NEKEM pl. egyáltalán semmi igényem nincs arra, hogy több különböző emberrel hancúrozzak, így NEKEM nem lenne erősebb a nyitott kapcsolat. MÁS VALAKINEK meg nyilván van rá igénye, így MÁS VALAKINEK meg a nyitott a jobb.

2021. márc. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én szívesen be vállalnám a nyitott kapcsolatot.

23F

2021. márc. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
95%
Mert szerintem az a normális, ha 1 párom van, akit tisztelek és szeretek.
2021. márc. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!