Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kreálnak sorra hazugságo...

Miért kreálnak sorra hazugságokat a lezárásokról?

Figyelt kérdés

Azért, hogy sok szomorú fejecske legyen a kommentjükön, mert a barlanglakók bekajálják?


A kedvencem: Már 4 hónapja, hogy nem láthatom élőben az újszülött unokámat! És százával vannak rajta a dühítő, szomorú reactok.

Kíváncsi voltam, hogy még milyen sztorit talál ki, ezért kommenteltem, hogy Kedves Zsuzsanna, Elmondaná, hogy Ön és a kedves unokája hol tartózkodnak? Leírta, hogy Jászberény és Dömsöd.


Én meg írtam vissza, hogy Akkor kedves zsuzsanna fejezze be a hazudozást és a kommentelgetést, vagy ha az nem megy, akkor legalább az igazat írja le!!

Komolyan? 4 hónap alatt nem tudott elmenni 110km-t???? Miért kell hazudni? Azt kell írni, hogy nincs pénzem elutazni, vagy a fiaméknak/lányoméknak nincs pénzük, hogy elhozzák az unokámat. Nem kell ám mindent a covidra fogni! Egy nap alatt egy oda-vissza út között TIZENKETTŐ óráig nézegetheti az unokáját!


Ezt komolyan nem hiszem el. Hogy lehet az, hogy én szabadon utazhatok az országban, sőt síszüneten is voltam németországban, majd később szlovákiában, de a facés kommentelők "be vannak zárva"????



Aztán a másik: Elegünk van, hogy mind be vagyunk zárva! Szabadságot akarunk!


Hova vannak bezárva?? HOVA???? Az, hogy este 8 és reggel 5 között nem lehet kimenni az egy dolog. De azon kívül???? Oda mész ahová akarsz!!! Oda mész be ahová akarsz!!! KI VAN BEZÁRVA??? Egyedül az éjszakai tilalom és a maszk kötelezettség van érvényben.

Érdekes én oda megyek ahová akarok.



Ezek még bőven a mostani 2 hét előtt születtek. De kimenni most is ki lehet!!! A parkokba is lehet menni! 13. kerület, szent istván park. TELE VAN!!! Ugyanmár! Ki van bezárva???


Miért kell hazudozni?


2021. márc. 15. 22:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

Persze, neked van pénzed, ezért nincs problémád.


De rengeteg ember van, akinek pl. elvették az életvitelszerű lakhatását (egyetemisták) és nincs pénzük másikra, ezért most Karakószörcsök-alsón nyomorognak egy kunyhóban a nagyszülőkkel.


Szórakozóhelyek lassan fél éve zárva, akinek nincs nagy háza, az hogy jön össze nagyobb társasággal? Most már kültéren enni-inni se szabad.


Események, amikre emberek szoktak járni (fesztiválok, koncertek, színházi és egyéb előadások, konferenciák, tüntetések :), sőt most már egyes esetekben a sportversenyek is) betiltva.


Nem mindenkinek van pénze heti két tesztre sem, hogy utazgathasson.

2021. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1: Nem kerül olyan sokba az az út ;)

És az sem kerül pénzbe, hogy kimenjél a házból, lakásból, odúból, tudomisén honnan.


Ezt mind elismerem, nem élek én barlangban, hogy ne tudjak ezekről, de azért a bezárás és a bilincs, elég nagy túlzás.


a tesztekről: Nem kellett teszt ;) lehet, hogy az iskola miatt (11. osztály) de a lényeg, hogy nem kellett. Se oda, se vissza. Tömérdek ember volt síelni. Nekünk sincs sok pénzünk, de azért mégis összegyűlik 5-10ezer Ft egy 110km-res útra.

2021. márc. 15. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Én múlthéten leugrottam Pestre a KFC-be, mert sokkal közelebb van, mint az itteni szlovák KFC. Szóval senki ne mondja azt, hogy be vannak zárva az emberek. Mondjuk én már átvészeltem a betegséget, így simán beutazhatok az országba. Bár a határon egy kis ellenállásba ütköztem. Kiderült, hogy MO-ra beengednek karantén nélkül, de vissza már nem, csak ha fizetem a PCR tesztet. Mit ne mondjak, elég drága csirkeszárnyak voltak!
2021. márc. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok, természetesen nem Zsuzsi mamáról beszéltem, az egyéni vírusrettegés.


Én arra gondoltam, hogy ha átmennék a szlovák határon mondjuk bevásárolni, akkor x db tesztet kéne csinálnom, hogy ne szívjam meg nagyon. (Ahogy 3-as is írta.) Az, hogy a simlis útszervezőid hogy oldották ezt meg, azt nem tudom, nem is érdekel.


Amúgy én is kijárkálok mindenfelé, sőt, én még dolgozni is bemegyek heti 1-2-szer (általában nézem a nagy ürességet), hogy ne zombuljak be teljesen. De igazán jó dolgokat tényleg csak akkor lehet csinálni, ha az ember ki tudja perkálni az összes bürokratikus költséget (és akkor se biztos, bármikor random karanténba vághat szinte akármelyik hatóság)

2021. márc. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Jol van kerdezo, kihisztizted magad mara? Menj inkabb aludni, azzal tobbet ersz, mert elhiszem, hogy tinikent baromi nagy az igazsagerzeted, es elhiszed, hogy te vagy a legokosabb a vilagon, de egyszeruen lathatoan empatiad 0.

De remeljuk kinovod, meg van remeny :)


Nem kell mindent szo szerint erteni, en is “bezarva” erzem magam, mert nem ulhetek be a kedvenc ettermembe, kocsmamba, nem mehetek el egy jot bulizni es stb stb. Remelem ezt a reszt nem kell magyarazni, az meg neked is tiszta, hogy ezek zarva vannak.

De nem ez a legnagyobb problemam, tobb halaleset is volt a csaladban a virus miatt, plusz en sem lathatom a nagymamamat, mert beteg, es nem kockaztathatok, mert ez az eletebe kerulhet. Ahogy ez a kedves nagymama sem, akinek aztan most jol megmondtad, nem azert ul otthon, mert nincs jobb dolga.


Plusz ameddig nem te keresed a penzt, addig en a helyedben nagyon befognam a kicsi szamat, mert fogalmad sincs semmirol sem. Emberi eletek mennek tonkre, mert egyszeruen annyira nincs munkalehetoseg, es bizony van olyan, hogy meg egy 20 forintos zsemlere se jut, nemhogy buszjegyre. A semmibol nem lehet gyujtogetni es nyaralgatni meg sielgetni. A semmibol nem lesz valami csak ugy, remelem felfogod.

2021. márc. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5: Kicsit megakadtam azon, hogy nem én keresem a pénzt. Elárulom nincs olyan tanár a suliban, aki többet keresne nálam és még azoknál akik ugyanazon a diákmelón dolgoznak, ahol én. Képzeld én sem mehetek bulizni, pedig akarok. Érdekes módon feltalálom magam és nem hisztizek, hogy jajj be vagyok zárva, úristen mi lesz most.


Nem kell semmi sem komolyan venni, nagyon kevesen vannak ezek az emberek, a többiek élete mind normális, megoldják, ha gondjuk van.

2021. márc. 15. 23:42
 7/10 A kérdező kommentje:
5: reméled kinövöm? Köszi a támogatást. NEM FOGOM kinőni, továbbra is az én éeltem lesz az első. Aki meg egy ilyen helyzetre nincs felkészülve, az rendesen elbaßta az életét. Születésem óta ezt nevelik belém, nem fog változni hidd el. Anyuka, Apuka mind vállalkozó, nincs az a válság ami kifogna rajtuk. EZt ilyen nehéz megoldani? Hát talán tanulni kellett volna és akkor nem a gyárban dolgoznánk, ami bezár és nincs munka. Jé. Gondolkozni kéneeee! :D
2021. márc. 15. 23:56
 8/10 anonim ***** válasza:
37%

Ha nem lenne senki, aki a szamodra ennyire lenezett munkakat csinalna, akkor nem lenne a csinos kis ultramarkas cipo a labadon, iphone a kezedben, es meg sorolhatnam.

Piciket vegyel vissza az arcodbol, katasztrofa vagy.

2021. márc. 16. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8: a lábamon 6990Ft-os cipő van, a kezemben pedig 59.000Ft-os xiaomi :) köszi, leülhetsz, ezeket mind diákmunkából vettem. Az olyanok miatt, mint Te ilyen borzalom ez az ország népe ;) mert ilyeneket gondolnak :)
2021. márc. 16. 00:11
 10/10 anonim ***** válasza:
62%
A stilusodbol minden latszik kerdezo, masokra mutagatas helyett inkabb gondolkozz is neha, nem artana ;)
2021. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!