Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire valószínű, hogy...

Mennyire valószínű, hogy "zaklatnak" tömegközlekedésen? (Papagáj szállítása)

Figyelt kérdés

Egy papagájt kell majd elvinnem állatorvoshoz, sajnos nem tudom megoldani autóval, szóval tömegközlekedéssel megyek.


A szállítókalitka körbe lesz tekerve egy sállal a huzat és hideg ellen, de attól még egyértelmű lesz a tartalma.


Szerintetek mennyi rá az esély, hogy "zaklatni" fognak, hogy hadd nézzék/simogassák/stb. meg? A madár nyilván nincs túl jól, így a lehető legnagyobb nyugalomban vinném.


B terv még a taxi, de nem tudom hogy mennyire vállalják.


(A madár amúgy eléggé kiegyensúlyozott, nagy eséllyel csendben lesz)


2021. márc. 16. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem maximum gyerek kérne ilyet. De ha be lesz csomagolva, akkor még ő sem. Meg ők sokkal intelligensebbek, mint a felnőttek: ha megmondod, hogy szegény papagáj beteg, és azért van becsomagolva, nehogy még meg is fázzon, azt megértenék.
2021. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Felénk senkit sem érdekel a másik annyira hogy odamenjenek, maximum megbámulnak. Amúgy meg miért nem opció a sima "nem"?
2021. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Max ha gyerekek is vannak a buszon. A felnőttek pont leszarnak egy papagájt a buszon, mikor más bajuk is van.


Amúgy meg ott van az a varázslatos "Nem" szó...

2021. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%

Én egy BETEG papagájt NEM tömegközlekedéssel szállítanék, mert az ezzel járó stressz nagyon sokat ront az állapotán, még akkor is, ha senki nem akarja piszkálni. Emellett a papagájok könnyen elkaphatnak emberi fertözéseket, ami szintén nem tenne jót neki.

Ne sajnáld az a kis pénzt taxira.

2021. márc. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%
Nekem nagyon régen volt papagájom. Én dobozt applikáltam rá a ketrecére, úgy szállítottam. Mondjuk ő megszólalt, kaptam vicces beszólásokat, de nem bunkóakat, amin a mai napig csodálkozom. Jó egy volt, de az egy idős bácsitól, aki viccesnek szánta...
2021. márc. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én papagájom egészséges volt, bennem is a taxi merült fel most.
2021. márc. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Még anno tinikoromban (akkor is megvolt ez a papi, akkor épp egyedül volt) kigyulladt valami a társasházban, és ellepte a lakást a füst. Gyorsan betettem a szállítóba hogy lerohanjak vele az udvarra.

Ott megkörnyékezett pár... indomagyar, hogy meg akarják simogatni.

Nagyon gyenge fenyegetést kaptam, azt is miközben elsétáltak, de eléggé be voltam rezelve a tűz miatt is. Emiatt aggódom, hogy nehogy megismétlődjön, csak komolyabban.


A taxira nem sajnálom a pénzt, de kétszer is megkaptam a megjegyzést, hogy a környék miatt elgondolkoztak rajta hogy egyáltalán idejöjjenek-e felvenni. (Oké, az egyik eset hajnali 5-kor volt egy Meki előtt, és azt hitte a sofőr hogy érdekes állapotban lehetek, pedig erről szó sem volt) Így szerintem amúgy is arrébb kellene mennem vele, másrészt nem tudom hogy vállalják-e egy sztereotipikusan zajos és koszolós állat szállítását.

2021. márc. 16. 15:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!