Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mik ezek a védőnők meg mi...

Mik ezek a védőnők meg mi szükség van rájuk?

Figyelt kérdés

A húgom 1 éve kiköltözött Magyarországra és most született egy kisfia. Akárhányszor beszélek vele, mind mondogatja hogy a védőnő b@szogatja,meg hogy ilyen-olyan kiktatásokkal jön meg ilyenek.

Mi ez a védőnő cucc? Ki ez, mi ez? Milyen jogai vannak? Mire valók egyáltalán, milyen hasznuk van?

Most hallok először ilyenről és nem is tudom hogy nevessek vagy sírjak...



2021. márc. 23. 21:18
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Haza lehet költözni, ha nem tetszik - bár gondolom a gyes, gyed meg családi pótlék az jól jön, ugye?

2021. márc. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
2021. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

1

Nem tudom mi hogy megy Magyarországon, kedves válaszoló.

Abszolút felesleges ez az intézmény, mondjuk nem lep meg...

2021. márc. 23. 21:31
 4/25 anonim ***** válasza:
81%

Megis hany eves vagy hogy eletedben nem hallottal a vedonokrol...? Neked is volt.. Ahogy minden gyermeknek. Sot ha kozepsulis vagy vagy egyetemista jelenleg is van..

Tobb fajta vedono van, nekem pl lokalisan mindig ugyanaz volt, de aki messzire jar suliba/oviba annak megvaltozik.

A vedono altalaban az orvos melletti asszisztens is egy szemelyben (nalunk ilyen volt), neki eleg sok feladata van, koztuk a 6 ev alatti gyermekek gondozasa, veluk kapcsolatos kerdesek megvalaszolasa a szülő reszere, es igazabol a szulo segitese a gyerekkel kapcsolatban. Es ez cska az altalanos.. Ezentul a suliban is kulonbozo feladatai vannak mivel van kulon iskolai vedono, ott altalaban az oltasoknal szokott szerintem nagyobb szerepuk lenni, esetleg ha valami problemaja van a gyereknek (elhizott stb) ebben segit es tanácsot ad.

Van ovodai vedoni is, kb ugyanez, kizepsulis es egyetemi is. Utobbival en pl sosem találkoztam eddig (2 eve egyetemen vagyok) de hozza es kerdesekkel lehet fordulni es hasonlok.

Arra vannak hogy aki fel pl attol is hogy mit, mikor adhat a gyereknek enni, tanacsot ad es Ot hívhatod allandoan. Az mas dolog ha valaki kioktatas kepp beszel a szulovel, de nyilvan a legtobben normalisam elmagyarazzak mit hogy kene csinalnia a gyerekkel.

2021. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
92%
Hova valósi vagy, ahol nincs?
2021. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%
amúgy az óvoda is kötelező itthon majd ne lepődj meg
2021. márc. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

4

Nekem? A büdös életben nem volt. Nálunk nincs ilyen.

Nem hallottam ilyesmiről még soha. Amúgy 35 vagyok.


5

Erdély


6

Én nem élek Magyarországon, de amúgy nálunk is kötelező az óvoda már

2021. márc. 23. 21:34
 8/25 anonim ***** válasza:
76%
Nalunk az országba mindenkinek van ilyen es kesz. Nem mindenkinek kell kernie a segítséget, de aki keri annak segit/tanacsot ad. A novered valszeg vmi olyasmit csinalt ami nem tetszett neki, mivel a vedonok nem nagyom szologatnak be a semmire, csak ha latjak hogy tenyleg baj van.
2021. márc. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Hát érdekes... Én személyesen nem látom értelmét de nem az én dolgom.
2021. márc. 23. 21:39
 10/25 anonim ***** válasza:
78%
Ja normális körülmények vannak biztosítva akkor a védőnők nem cseszegetnek senkit. Azért vannak hogy megbizonyosodjanak, hogy a gyerek megfelelő körülmények között él. Ha a nővéredet cseszegeti akkor a nővéred nem biztosít mindent amit kell a babának. Egy idő után akár el is vehetik tőle. De ja, ha nem tetszik, nyugodtan haza költözhet.
2021. márc. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!