Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » EUTANÁZIA Mi a véleményetek?

EUTANÁZIA Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek róla?

Miért nem csinálnak ilyet, és kötik komoly mentális vizsgálathoz?

Érvek, ellenérvek?


(Nem arra gondolok hogy 14éves Julist elhagyta a Józsika és érvágás helyett ezzel fenyegetőzik, hanem valaki konkrétan csak szeretné ,mint (más egyéb magánorvosi) szolgáltatást igénybe venni.

[Jól vagyok, csak filozofálok]



2021. márc. 26. 17:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
12%
Az meg mi?
2021. márc. 26. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
91%
Tamogatom
2021. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Halálba segítés

Ne kelljen saját kezűleg csúnyán véget vetni az életnek ha már úgy kívánja az ember, hanem lehetőség legyen választani akár ezt.

2021. márc. 26. 17:10
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Hogyha tényleg indokolt, akkor én támogatom.
2021. márc. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Én támogatom, ha valaki gyógyíthatatlan beteg, csak szenved és ezt szeretné (és persze a mentális vizsgálatokon is átment, tud józan döntést hozni és érzi a súlyát), akkor dönthesse már el, hogy mit akar a saját életével kezdeni.
2021. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Csak akkor, ha valaki nagyon komolyan beteg, és a betegségébe biztosan belehalna később.
2021. márc. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
82%
Én se nem támogatom, se nem vagyok ellene.
2021. márc. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
76%

Magyarországon van eutanázia.

Csak a passzív változata, tehát ha valaki tesz egy nyilatkozatot arról, hogy őt márpedig innentől kezdve hagyják békén (nyilván beszámítható elmeállapotúnak kell lennie), akkor saját felelősségére elhagyhatja a kórházat, vagy befejezik az orvosi kezelését (ezzel természetes halálát okozva).


Az aktív eutanáziát viszont szerintem érdemes volna hazánkban is engedélyezni. Rengeteg pénzt viszünk ki Svájcba, Belgiumba, Hollandiába, Luxemburgba, Spanyolba, sőt néha Németorsz-ba is...


Nem csak a szervi megbetegedések körében, de a mentális betegségek esetében is talán volna lehetőség (nyilván előtt minden pszichiátriai kezelést bevetnének a páciensen, de akkor is, gondoljunk bele, mi a jobb megoldás: ha valaki a vonat elé ugrik, vagy a 10. emeletről a járőkelőkre zuhan, vagy pedig elmegy egy biztonságos helyre, beül a kezelőszékbe és fél óra alatt csendben elmegy, nem veszélyeztetve senkit?)

2021. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Én is támogatnám, sok embernek megváltás lenne.
2021. márc. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Támogatnám, ha komoly oka lenne. Például az illető halálos beteg, és ahelyett, hogy megvárná, míg testileg-lelkileg úgy leépüljön, hogy kvázi életképtelen legyen és teljesen legyengülve haljon meg, legyen lehetősége inkább ezt választani.
2021. márc. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!