Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mostanában miért vagyok...

Mostanában miért vagyok mindig unott? és miért nincs semmihez kedvem csak Facebookozni meg tik-tokozni és valamikor még a nethez sincs kedvem csak fekszek az ágyamon és azon gondolkozom, hogy jó lenne ha valaki keresne ha foglalkozna velem.

Figyelt kérdés
Ma is lesz egy programom és nem lelkesedek pedig kirándulni megyünk. Igazából szeretek kirándulni ahhoz van kedvem csak valahogy nem találom mostanában a helyem és unatkozok és senki nem ért meg. Szerintetek mi a bajom?

#élet #unalom #kirándulás #nulla életkedv
2021. márc. 27. 09:24
 1/5 anonim ***** válasza:
88%
A fél ország depis, a másik fele meg beteg vagy ápolja az éppen soron lévő családtagot. Mitől lenne jó kedved.
2021. márc. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%
Megesik. Majd elmúlik. Nekem is vannak ilyen időszakaim, ki kell bírni. Nem lehet mindig minden egyforma meg tökéletes. Legfeljebb keresel más hobbit, ha nem találsz, az sem baj. Idővel jobb lesz.
2021. márc. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a Covid miatti folyamatos stresszhyzet, bizonytalanság, alhirek időszakában ez nem ritka. Én is sokszor érzem így, de az ismerősei körömben is sokan vannak így...
2021. márc. 27. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kevesebb monitor előtti idő.

Több mozgás.

Alkotói, kreatív hobbi.

Könyv olvasás.


Ezeknek van szerotonin növelő értéke. A fb csökkenti a szerotonint. És a alacsony érték esetén saját magad rangsorolod a értéktelen kategóriában. Így működnek a hormonok.


Ha értéket teremtesz, bármi, ami kreatív, akkor növekedik a szerotonin szinted és nem leszel az, amit akar belőled a mindenkori kormány : egy adófizető, aki mást sem csinál, csak dolgozik és fogyaszt.

2021. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez az érzés nálam is elég gyakori, és az ismerettségi körömben is. Régebben a sorozatnézés/gépezés volt a kikapcsolódás, viszont amióta online oktatás van az egyetemen is, már egyre többször figyelek arra, hogy a pihenés ne a laptop/telefon előtt történjen.

Többet mozgok, többet olvasok és ez mind sokat tud segíteni. A vírus előtt a szüleimmel minden hétvégén kirándultunk, de most néha eléggé nehezen veszem rá magam, hogy kimozduljak itthonról. De csak ez a "rákészülés" nehéz, onnantól már jobb és közben és utána is jól érzem magam. Nagyon fel tud tölteni pár óra a szabadban, távol mindentől.

Szerintem érdemes lenne kialakítanod egy napirendet és azt követned (mozgással, szabadlevegőn töltött idővel). Nekem ez is segített, egy próbát mindenképpen megér.

2021. márc. 27. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!