Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mennyire kerül egy megkereszte...

Mennyire kerül egy megkeresztelés? És hogyan zajlik 17-18 éves korban?

Figyelt kérdés

2021. márc. 30. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
36%

Én kerülöm az ilyesmit, szerencsére a keresztelők is engem.

Ezek szerint téged nem.

2021. márc. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Ingyen van.

Jársz előtte hittanra, és aztán a legközelebbi ünnepélyes alkalommal megkeresztelnek a többi társaddal együtt.

2021. márc. 30. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 enélkül is megoldható?
2021. márc. 30. 19:43
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Persze! Beszélj az Atyával, hátha megkeresztel okosba!


Komolyan herótom van már az ilyen "mennyibe kerül?", "enélkül is megoldható?" emberektől!


Ez egy keresztény szertartás b@zdmeg!

2021. márc. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%

En a katolikust írtam. Ha neked tökmind1, akkor házalj végig több felekezetet.....


Csak azt nem értem, mire kell ez neked...

2021. márc. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 nem érzem így jól magam hogy nem vagyok megkeresztelve, na ezért kel ez nekem, nem értem miért kell bunkóznod😊
2021. márc. 30. 20:26
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Menj oda ahol instant megkapod.... pl vmi szektában...
2021. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%

Kedves kérdező, ha valódi keresztségben szeretnél részesülni, olyanban, amely összhangban van a Szentírással, akkor érdemes először is tanulmányoznod az adott témakört.

A „megkeresztelni” szó jelentése a következő: ez a szó a görög "baptidzó" fordítása, és alámerítésre utal, hiszen a "baptó" igéből származik, ami azt jelenti: „meríteni”, „mártani”.

Amikor a "keresztelni" ige víz általi keresztségre utal, az ember víz alá merítésének gondolatát hordozza.

Minden olyan esetben, amikor az Újszövetség víz általi keresztséget jegyzett fel, a keresztség alámerítéssel történt. Azt olvassuk, hogy János „a Jordán vizében” (Mt 3:6; vö. Mk 1:5) és „Énonban, Sálemhez közel keresztelt, mert ott sok volt a víz” (Jn 3:23). Csak az alámerítéshez kellett sok víz.

János bemerítette Jézust, megkeresztelte „a Jordánban”, majd a keresztség után Jézus „azonnal feljövén a vízből…” (Mk 1:9-10; Mt 3:16).

Az apostoli egyházban is alámerítéssel kereszteltek. Amikor Fülöp megkeresztelte az etióp kincstárnokot, „leszállának mindketten a vízbe”, és „a vízből feljöttek” (ApCsel 8:38-39).

A katakombákban és templomokban látható festmények, a padlózatot, a falakat és a mennyezetet borító mozaikok, a faragott domborművek és az Újszövetség régi példányaiban látható rajzok bizonyítékai minden kétséget kizáróan azt tanúsítják, hogy a keresztény Egyházban az alámerítés volt a keresztség megszokott formája.

Érdemes elolvasni ebből a kötetből: [link] "A keresztség" című fejezetet is.

2021. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sterling.archer válasza:
Kedves 4-es! Nekem meg az ilyen szekts g3ciktol van hanyingerem. Ha engem felkernek keresztszulonek, es ehez meg kene keresztelkednem, hat kosz de nem. Agressziv, buta, tirpakok vagytok mind. Szopj4tok le a zsido lyezus keresztrehuzott faszat, az valo nektek.
2021. okt. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!