Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha volt a régi időkben, akit...

Ha volt a régi időkben, akit zaklattalok az iskolába azt most felnőttként hogyan kezelitek?

Figyelt kérdés
Jelenleg is

2021. ápr. 1. 10:31
A kérdező szavazást indított:
Atnézek rajta.
Felnőtt korban is bántom
#2 + Megmutatom a gyerekemnek régen kit bántottunk és biztatom őket, ha látjátok nyugodtan vegzáljátok nem üt vissza, anya/apa majd megvéd.
Ha látom felnőtt korába is fél tőlem, még nyugtató ne féljen tőlem és bocsánatot kérek múltkori áldozatomtól.
Ahol érem, ott lejáratom mekkora lúzer csicska volt régen.
32 szavazat
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
98%

Egyik sem.

Ha lehet, megkeresném az illetőt, és mélységesen bocsánatot kérnék tőle bárhogy.

Bár engem is zaklattak, bszogattak, de az jobban bánt, hogy én voltam hülye máshoz.

2021. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
99%

Én zaklatottként írom, hogy ez a szavazás egy nagy hülyeség, mert minden cselekedetével saját magát járatja le, mivel nem tudott érett felelősségteljes felnőtté válni, kivéve a 4-es válasz, bár őszintén egy áldozat sem vágyik találkozni ilyen emberekkel. Ha olyan volt vele a zaklató, akkor tudatosítsa, hogy nincs mindenre bocsánat.

A legjobb amit tehet egy exzaklató, hogy békén hagyja az akkori áldozatát.


Kíváncsi lennék mit szólnál, ha a 2-es szavazatnál következő alkalommal egy rágalmazó becsületsértésre kapnál egy idézést, ahol a sértett bíró volt osztálytársad jelentett fel. Ezzel a kisgyerekedet is veszélybe sodrod, mert ha olyanra buzdítgattad találkozáskor, akkor felmerülhet a javító intézet és a nevelő szülő kérdése is.


Általában aki zaklatta a másikat nagy többség megbánja felnőtt korára, de azt is tudja, hogy ha bocsánatot kérne, nem biztos hogy megbocsájtanának neki, illetve egyértelműen jelezné neki a zaklatott, hogy egyszer s mindenkorra hagyja őt békén.


Pl. a túlsúlyos lány esete miután lefogyott, a zaklatónak csorgott a nyála, és természetesen bepróbálkozott, de kosarat kapott jogosan.

2021. ápr. 1. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%
A harmadik opció.
2021. ápr. 1. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%
Gyerekkent sem voltam genya. En bocsanatot kernek, de aki kepes volt ra, kepes-e bocsanatot kerni. Beszeltem mar olyan iskolatarsnovel, aki nagyon szemet volt, kegyetlen volt, tobb gyereket az o parancsara kicsinaltak. Harmincaskent amneziasan latta a multat, szamara egy szo sem volt igaz az egeszbol.
2021. ápr. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Én elég szemét voltam ált. suliban, és bántottam a nálam gyengébbeket (bármilyen értelemben), azért hogy így vezessem le az otthonról hozott feszkót, illetve kompenzáljak a nem létező önbizalmam miatt (persze ezeket csak késöbb értettem meg).

Nos, ha most felnött fejjel visszagondolok a dologra, nagyon szégyellem magam miatta, és ha valamikor is találkozok azokkal akiket bántottam, mindig megpróbálok kedvesen viselkedni velük.

2021. ápr. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%
Most a Kölcsönkinyír visszajár című film jutott eszembe. Az pontosan erről szól.
2021. ápr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%

A zaklatás erős szó, csendes visszahúzódó paraszt gyerek voltam. Amikor piszkált egy osztálytársam nagyon elvertem és utána reszt vettem bullyingban ezért el is ment az osztálybol.

Pár évvel később felkerestem és így utólag bocsánatot kertem.

Megittunk 1 béke üditőt és azóta évente 1x írunk a másiknak facebookon..

2021. ápr. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

#5, #7

Végre olyanok is írnak, akik vállalják, hogy ilyenek voltak! Köszönöm, mindig szerettem volna első kézből ilyet olvasni, és kicsit a felszín mögé látni. Nagyon ritka dolog. Bár tudhatnám, az én bántalmazóim mit gondoltak, éreztek.

2021. júl. 19. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
"Leszámolok az ellenségeimmel."
2021. júl. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tudjátok, mivel teheti jóvá az "ex-zaklató" a múltbeli bűnét?


Például azzal, hogy az áldozatát, aki valószínűleg megsiklott az életpályáján (a zaklatás miatt hülyének érezve magát a vágyott életpályákhoz - alig kikerülhető csapda!), szóval az áldozatát megpróbálja segíteni valamennyire abban, hogy önmagára találjon.


Ez lenne a korrekt. Akár segíteni munkát találni, akár beprotezsálni valahová, akármi más...

2021. aug. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!