Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mitévő legyek, ha a barátnőm...

Mitévő legyek, ha a barátnőm édesanyja nem nagyon tud kijönni velünk?

Figyelt kérdés

A szomszéd utcában lakik, gyakran találkozik a szüleimmel és sokszor még is látogatja őket, mert egyedül él és elég idős.

Mindig kap valamit, amibe beleszól, megszól vagy kritizál, hogy nem így kellett volna vagy úgy, de sosem veszekedett még a szüleimmel.

Tudom, hogy jó indulatból tette, hogy ma átjött, hogy főzzenek együtt húsvétra, de édesanyám mondta hogy mi nem szoktunk ilyen felhajtást csinálni ebből. Aztán akart nálunk tojást festeni, édesanyám pedig mondta hogy mi nem festünk, fessen magának otthon. És ezen eléggé felháborodott, hogy hát ő jóindulattal jött és hogy barátnak tekintette a szüleimet,de hogy ők mindenből kizárják. Erre jöttem ma haza és mondtam hogy nem lerázni akarják, de mi tényleg nem csinálunk semmi különlegeset ilyen ünnepekkor, nem tartjuk őket, s ezután olyanokat mondott hogy "el vagyunk szállva magunktól" meg hogy "Ezzel akartok különcök lenni?"

Kicsit felment bennem a pumpa és mondtam hogy eddig is csak a hibát kereste bennünk, sosem tudott jól kijönni és élvezte ha kritizálhat, megszólhat. Ezen a ponton pedig azt mondta hogy 'ha ennyire nem vagyunk egy hullámhosszon kár hogy eröltesd ezt az egészet a lányommal'.

Persze a barátnőmmel (akivel közel 4 hónapja vagyunk együtt) beszéltünk erről, de ő is tanácstalan hogy mit lehetne tenni hogy egyrészt a viszonyuk jobb legyen és másrészt hogy az anyja ne próbáljon mindenbe belekötni. Ezért nyilván nem fogunk szakítani, hanem a problémát akarjuk megoldani. Ha tudtok kérlek adjatok tanácsot! Esetleg aki volt ilyen vagy hasonló helyzetben..



2021. ápr. 2. 20:40
 1/1 anonim ***** válasza:

A szuleiteket hagyjatok ki ebbol. Meg unoka sincs, es azt is lehetne kulon. Ti egymassal vagytok, de nem kell csaladot egyesiteni.

Engem neznek hulyenek, hogy nem tartom szentnek azt, hogy rokonsag. Masoknal meg konfliktusokat, alszentkedest latok.

Nem kell osszeroffennie egymast nem kedvelo embereknek.

2021. ápr. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!