Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha vki balesetet okozott,...

Ha vki balesetet okozott, lesz valaha nyugodt a lelkiismerete?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 4. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Igen. Nem az én hibám volt a baleset. Miért ne lenne nyugodt a lelkiismeretem?
2021. ápr. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%

Egyszer felborultam egy szar munkás busszal, miközben szállítottam haza a munkásokat...egyáltalán nem hatott meg sem akkor sem most.

(amúgy nem lett nagy baja senkinek, de ha lett volna is leszarom).

2021. ápr. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, minden elmúlik egyszer. Van akinek már 5 perc múlva sincs lelkiismeret furdalása, van akinek hosszú ideig megmarad. És van olyan aki ha balesetet okoz akkor sem fogja megérteni, mi ezzel a probléma, ha 5 év letöltendőt kap és akkor is a másikat fogja hibáztatni.
2021. ápr. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek egy idősebb férfit aki pár éve belement egy kamionba a kocsival, a nagybátyja meghalt, a feleségét épphogy meg tudták menteni. 1 évre rá elütött egy hajléktalant aki kilépett elé a sötétben, ezért ült 1 hónapot. Nagyon csendes ember lett, 5 éve történt, azóta nem dolgozta fel.
2021. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek a 3-as hozzászólóval, mindenkinek más a lelkiismerete, van akit jobban megérint az ha balesetet okoz, van akit meg egyáltalán nem érdekel. Ami fontos még azért hogy nem mindegy milyen balesetről beszélünk. Egy halálos kimenetelű gázolás megint más mint mondjuk egy koccanásos, anyagi káros baleset, ahol nincs személyi sérülés. Ha pedig még az anyagi kár sem túl jelentős még hamarabb elfelejtik és túlteszik magukat rajta az emberek.
2021. ápr. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon emberfüggő. A hírekből ugye ismerünk mi is olyat, aki több ártatlan ember halálát okozta, mert bedrogozva száguldozott a város közepén, és pont telibe letojja, hogy hányan haltak meg miatta, mit érez a családjuk stb., csak az számított neki, hogy minél kisebb büntetést kapjon érte.

Más meg önhibáján kívül elüt egy kutyát, és 1 hétig rémálmai vannak meg megsiratja.

2021. ápr. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!