Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért vergődnek egyesek...

Miért vergődnek egyesek irigykedve azokra, aki már megkapták az oltást?

Figyelt kérdés

Ennyire nem bírják felfogni, hogy körzetenként változik, hol tartanak az oltásban és mennyire veszik figyelembe a regisztráltakat?

Miért azokra kell köpködni, akiknek megadatott, hogy beadják a vakcinát, miért kell róluk összeesküvés elméleteket gyártani? Huszonéveseket lassan meghurcolnak meg azt mondják, hogy ellopták az öregek helyét, holott csak azért kerülhettek sorra, mert a kerületben már mindenki, aki jelentkezett az idősek közül (és tudtak róla) már megkapta és egyébként sem lehet senkivel cserélni tudatosan, főleg nem más körzetből, mert a háziorvoson múlik... Mi ez a sok elmeháborodott?


2021. ápr. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mert fura, hogy nem országosan, hanem lokálisan nézik, és így igazságtalan. Persze erről nem a beiltottak tehetnek.
2021. ápr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lol, de jó, hogy nem érintkezek emberekkel a családomon és az online óráimon kívül. Brutális, hogy mit hoz ki egyesekből ez a vírushelyzet. Egy megoldás van kérdező: ignoráld ezeket az idiótákat.
2021. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Hát mondjuk nekem 5 ismerősöm protekciózott, tehát soron kívül megkapta másét, kettő nem is regisztrált. Én nem regisztráltam, engem elvileg nem érintene a téma. Viszont az idős szülőm csak nemrég kapta meg, nyilván kicsit rossz érzés volt előtte, hogy a protekciós ismerősöm meg kb ott örömködött nekem.
2021. ápr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, én meg éppen azt nem értem, hogy


Ad 1, az odáig oké, hogy az első hullám és eredeti vírus idején az időseket sorolták előre, hiszen egyértelműen ők voltak a veszélyeztett korosztály.


Ad 2, Viszont most, hogy a mutáns már minden korosztályt egyformán támad, és a fiatalokat is nem egyszer lélegeztetőgépre juttatja, miért folytatják továbbra is elsősorban az idősek oltását, és miért nem a regisztrációs sorrendet veszik alapul?

Mert, természetesen szeretjük és védjük a nagyszülőket, de minden érzelmet félretéve, racionálisan végiggondolva: Magyarország eleve elöregedő ország volt eddig is. Jelenlegi állás szerint a szociális otthonok és idősotthonok lakói már védve vannak, akik azonban csak akkor képesek életben maradni, ha az aktív korú szociális személyzet ellátja, illetve a szintén aktív korú családtagjuk fizeti az ellátásukat. Akiket viszont az új mutánsok már szintén tizedelnek.

Arról nem beszélve, hogy nem csak az idős vagy fogyatékkal élő családtagjaikat, hanem a gyerekeiket is ők látják el az élet anyagi szükségleteivel.

Az ő egészségük megőrzése lenne stratégiailag szerintem a legfontosabb.


Logikátlan.


Én biztosan kizárólag a regisztráció sorrendében oltanék, korra és nemre való tekintet nélkül.

2021. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csak azért, mert minden héten van változás benne: az idősek oltásával 3 hónap után sem végeztek, előre veszik hol a pulyás nőket, hol a sportolókat, stb.-ket.
2021. ápr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!