Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Állandóan agyalok és számolgat...

Állandóan agyalok és számolgatok ez így normális?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pár évet kint voltam külföldön és sikerült rendbe hoznom az életemet. Lassan 25 évesn mégis ott vagyok hogy nemsokára utazok vissza és kb. két évig még kint is maradok tovább gyűjtögetni. Eddig is elég sokat dolgoztam ezután is heti 60-65 órát fogok dolgozni amiből nyilván elég sok fog maradni. Sok mindent szeretnék venni amit most nem részleteznék, de az a lényeg, hogy kb. még maradna egy újabb autó és sok minden más megvétele után úgy 4 millió Ft. Nyilván ha nem költekezek ennyire Akkor azért lényegesen több marad viszont ilyenkor felmerül a kérdés, hogy akkor mégis miért dolgozom ha csak gyűjtögetek és nem költök semmire? Attól félek az a pár 1 millió Ft néhány éven belül semmissé válik. Viszont anyám azt mondja ha ő újra kezdhetné biztos megvenne magának mindent amit akart volna hisz egyszer élünk. Így két tűz közt vagyok, hogy költenék is meg tennék is félre. Így is jópár évem elment a fiatalságomból és mire hazaköltözöm már 27 éves leszek közben évek óta se kapcsolatom se semmi. Más ismerőseim, volt osztálytársaim már családot alapítottak vagy éppen évek óta boldog párkapcsolatban élnek. Ez is rettentően feszélyez, hogy közben az évek csak elfutnak mellettem. Ti mit gondoltok erről?


2021. ápr. 7. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

Elverni a pénzt bármikor lehet. 10 év múlva is. Én biztos, hogy befektetném a maradékot, mert összegereblyézni nehezebb. Addig kamatozik is neked és pl. nagyobb célokra is tudsz majd gyűjteni pl ház.

Nekem minden ami az életben olyan kiadás volt... azt sajnos nem tudod magaddal vinni a sírba. És én ezt egyetemista koromba le is játszottam, hogy hülyeségekre szórtam a pénzt, és a csoda max 2 hétig tartott.


Szerintem ne herdált, azt később jobban fogod bánni, mikor pl. olyan helyzetbe kerülsz, hogy kéne pár milla és nem tudod zsebből kirángatni, mert a legmodernebb plazmatévét vetted belőle XD

2021. ápr. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mi a célod. Nekem pl soha nem volt otthonom, gyermekkoromban raktárban, szükséglakásokban laktunk, azóta albérletekben. Semmire se vagyok hajlandó költeni, amíg nem lesz egy otthonom.

De ha az meglenne, akkor nem gyűjtögetnék csak azért, hogy legyen. Úgy értem aki nem vagyonos, annak ug is dolgoznia kell nyugdíjig vagy élete végéig, mert annyit pár év alatt nem lehet spórolni, hogy ki tartson örökre. Szóval megvenném amire vágyok, ha az elsődleges celom meglenne már.


27 évesen még nem késel le semmiről családügyileg.

2021. ápr. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én gyűjtögetnék,nem is szórnám a pénzt,de néha azért megengednék magamnak egy egy "luxus kiadást"

Inkább olyasmit,ami élmény,nem pedig olyat,ami gyorsan amortizálódik.

Közben pedig ismerkednék.

2021. ápr. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindig a középút a legjobb, ilyen egyszerű.
2021. ápr. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Fontos eldöntened, hogy mi a célod. Szerintem a maradék pénzt fektesd be bankba, állampapírba vagy részvényekbe (ha okosan és türelmesen csinálod akkor ez nem szerencsejáték). 4 millió az olyan összeg, amit már érdemes, mert normális kamata van.

Csatlakozom 2-eshez, hogy nagyobb dolgokra költsd amik érték állóak, de az se baj, ha csak félre rakod az olyan helyzetekre, mint most amikor sokan veszítik el a munkájukat.

Viszont, ha családot is szeretnél, akkor szerintem jobb, ha mielőbb elkezdesz ismerkedni ;)

(Gondoltam ideírom, hogy csak 17 vagyok, tehát még nincs nagy élettapasztalatom, szóval érdemes ilyen szemszögből nézni az írásom)

2021. ápr. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szeretném megélni az életemet alapvetően viszont nyilván mindenhez pénz kell. Szeretnék motorozni de ahhoz már kell egy garázst bérelni vagy pedig nyomott áron megvenni egyet.És miközben arra költöm a pénzem ami örömet okoz szépen lassan csökken a félretett összeg. Ezért is vagyok hatalmas dilemmában hiszen anno nemhogy nulláról hanem eléggé mínuszból indítottam a felnőtt életem. Így érthető módon maradt bennem egy elővigyázatosság az anyagiak terén. De amíg túlságosan ügyelek a pénzügyeimre szépen lassan elmegy az élet mellettem. Ezért is nagy dilemma ez az egész mert élni és élményeket szerezni is fontos ahogy a félretett tartalék is legalább olyan fontos a boldog élethez.
2021. ápr. 9. 12:25
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

Tárgyakra ne költs túl sokat (kivéve a motort :) :).

Élményeket szerezz, és jobb lesz a kedved, ez lehet egy bulizás, fesztivál (sajnos idén nem lesz) kirándulás, nyaralás.


Amúgy a motorozás nagyon jó hobbi, én is tervezek nagy motorra átülni!


A többieket a környezetedben ne vedd alapul, pláne hogy ha csak hírből (facebookról) ismered őket az utóbbi pár évben.


Garázst nem kell venned, bérelni is lehet társ bérletben akár, vagy olyan albérletet választol ahol van egy zárt közös udvar vagy hasonló.


Én 1-2 milliót fixen félre raknék...


Amúgy miért jössz haza ? Én ha a te helyedben lennék kint maradnék tanulnám a nyelvet stb.


Per pillanat ez a tervem pedig már 25 éves vagy.

2021. ápr. 10. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!