Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Alvajárás ellen mit lehet...

Alvajárás ellen mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
Szóval én baromi sötétbe tehát koromsötétben szeretek aludni, és már rengetegszer keltem fel arra, hogy állok a szobámban valahol,de fogalmam sincs hogy hol és a tárgyak alapján próbálom kitapogatni hogy a szobán belül hol lehetek. Kicsit ilyenkor beparázom mert kissé ijesztő helyzet. De olyan is volt már amikor randomba kimentem a hűtőhöz és elkezdtem enni. A szüleim szóltak rám hogy ne zajongjak már. Aztán reggel mesélték, és valami rémlett nekem is. Meg volt még jó pár durvább eset is, de most az lenne a kérdésem, hogy ez ellen lehet tenni valamit?
2021. ápr. 7. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
3%
Ilyenkor megszáll valami valójában. Szóval semmit nem tudsz tenni, max ne aludj el.
2021. ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy alváslaborban megnézhetnének. Akár idegi vagy hormonális jellegű eltérés is okozhat ilyesmit. Leggyakrabban az derül ki, hogy semmi bajod nincs, de tényleg kellemetlen lehet, és biz. helyzetekben veszélyes is.

Van, akinek segít a szisztematikus lazítás, relaxáció (autogén trening is akár). Van, hogy a testmozgás is jótékony hatással bír.

És van, amikor tényleg van valami elváltozás, amit lehet gyógyszerrel korrigálni, és akkor biztonságban érezheted magad, meg a környezeted is.

2021. ápr. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ezt az alvaszavart MR is kimutathatja. A REM alvasfazis rendellenessege. Gyogyszer elvileg segithet, altalaban Paroxetine tipusu antidepresszans. De nem biztos, hogy hasznal.

Sokat kutattam utana, mert a ferjem szegeny egy horror. De o nem akar gyogyszert szedni, es tiz ev alatt sokat edzodtem. Ha sikerul a kornyezeted felkesziteni ra, talan elhetsz igy. De Covid utan alvaslabor tenyleg jo lenne.

Van, aki minden ejjel tortat sut, es nem tud rola, dokumentumfilmben volt.

Ferjem folyekonyan beszel hangosan, enekel, felordit, nevet, keze-laba jar. Esetleg ut, rug, felul, minden mozdulatot eljatszik, amit almodik. Van, hogy nyitott szemmel hulyesegeket valaszol, nincs felebredve.

Haat, ez ilyen.

2021. ápr. 8. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jézusom, ez az éjjeli tortasütős csúcs lehet. Gondold el, egy komplett vállalkozást működtethetsz álmodban. :) Már ha ehető a produktum, de szerintem önmagában az kuriózum, hogy ezt valaki álmában sütötte - jóhogy kíváncsiságból megvennék egy csomóan:)


Durva lehet ennyire mozgalmas éjszakákat megélni 10 éve.


Egyébként akik ennyi mindent csinálnak, ők mennyire kelnek kipihenten másnap?

2021. ápr. 8. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!