Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ha néhányan azt mondják rám,...

Ha néhányan azt mondják rám, hogy fura vagyok, pedig én nem is tudom hova tenni, hogy mi okból lehetek fura, ezt okozhatja a "fura" megnevezést az, ha valaki önbizalom hiányos?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 23:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Minden szokatlan viselkedésforma elég indok hogy furának tartsanak. Igen, ez is
2021. ápr. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Vagy önbizalom hiányosság miatt is lehet valaki fura, mert az általában gyakori a legtöbb emberekben.



Vagy akár azért is lehet valaki fura, hogy pl. Én látok valamit ebben az illetőben, de hogy mit azt nem tudom elmondani. És gondolom ezért bélyegződik az illetőre az, hogy fura.

2021. ápr. 7. 23:54
 3/11 anonim ***** válasza:
Minden lehetséges. Én pl azért vagyok a baráti társaságomban a “fura lány„ mert eléggé humán érdeklődésű vagyok. (Az a szint, hogy szeretem a nyelvtant, szóval azt hiszem jogos:D) Amíg nem bántásból mondják/nem esik rosszul, addig minden rendben. Ha meg nem tetszik, megmondod. De lehet egy érdekes hanglejtésed, szóhasználatod, mozgásod akár, vagy az öltözködésed, érdeklődési köröd lehet szokatlan.
2021. ápr. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tehát a fura megbélyegzésnek akár több szövődményei is lehetnek?
2021. ápr. 8. 00:02
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak velem úgy van, hogy én tök normálisnak érzékelem magam és néhány embertől megkapom, hogy fura vagyok és még ráadásul néhány ember még ki is közösít.


Az nem jut eszükbe, hogy valakit, ha kiközösítenek, attól még a fura ember nem fogja tudni, hogy mi vele a baj, minken kéne változtatnia.


Szóval a kiközösítés nem változtat a dolog megoldásán.

2021. ápr. 8. 00:12
 6/11 anonim ***** válasza:
Szövődmények? :D Nem, ezek az előzmények inkább. Annyi a lényeg, hogy ha rosszul esik, akkor kérd meg őket hogy ne használják. Én mondjuk személy szerint imádok fura lenni. (Ördögi kör)
2021. ápr. 8. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De miért baj ha más vagy, mint a többiek? A kiközösítés csúnya dolog, álti alsóban én is küszködtem vele.
2021. ápr. 8. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

#7


Mert nem gondolnak abba bele, vagy nem tudnak abba bele gondolni, hogy rohadt sokan vagyunk ezen a föld nevű bolygón és minden ember egyforma legyen, ez lehetetlen.

2021. ápr. 8. 00:18
 9/11 A kérdező kommentje:

7#


Mellesleg még annyit, ha általános iskola alsóban te is küszködtél vele, akkor te már tudod is, hogy a fura áldozatnak milyen érzés.

2021. ápr. 8. 00:31
 10/11 anonim ***** válasza:

Bántani engem nem bántottak, csak nem játszottak velem, bár én se kerestem őket.

De amúgy miért is lennénk egyformák? Ezt soha nem értettem. Mármint, ha olyan vagy, mint az átlag, az egyenes út egy átlagos élethez, ami nekem pl unalmasnak tűnik. Tényleg rossz érzés lehet ez, de ezt az időt, amit nem velük töltesz, fordítsd önmagad képzésére! Tanulj, művelőd (vagy sportolj, bár azt szünetben nehéz), nem feltétlenül az iskolai tananyagot, hanem valami olyat, ami érdekel. Hidd el, egy idő után megtérül. Nekem pl a magyar szóbeli/írásbelire és a töri szóbelire elég volt átismételni a dolgokat, mert engem a humán érdekel. Ha téged teszem azt az asztrofizika, akkor olvass róla, művelődj, mert hidd el, jobb, ha nem ő körülöttük forog a világod. Ne foglalkozz velük egy darabig, aztán tiszta lappal próbáld meg újra, ha még mindig érdekel, de ne mint olyan valaki, aki reménykedik, hogy beveszik a csapatba, hanem mint egyenlő fél, aki odamegy teszem azt beszélgetni. Nekem ez oldotta meg a problémát, hogy fejben helyreraktam a dolgokat.

2021. ápr. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!