Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Kertbe árut bedobáló, majd...

Kertbe árut bedobáló, majd lopással megvádoló csalók ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

A környékünkön megjelentek (göd) ilyenek. a facebookos csoportba valaki kiírta, hogy már sok bejelentés érkezett, vigyázzunk nagyon.


A történet a következő: Amikor senki nincs kint bedobnak valami ruhát, vagy valami kis cuccot, (késkészlet volt legutóbb) aztán amikor kimegy valamikor a tulaj, hogy megnézze mi a franc van a kertjében, akkor hívják a rendőrséget és azzal vádolják meg a tulajt, hogy ellopta tőlük a bedobott a csomagot. Ott van a kezében, ott van rajta az ujjlenyomata, tehát rábizonyítható, hogy szerencsétlen áldozat tényleg hozzányúlt és ""ellopta"".


Ilyenkor mit lehet tenni? Alap, hogy ilyenkor telefonnal videózva kell mindent csinálni, és tilos hozzányúlni a csomaghoz. Oké. Látom, hogy be van dobva valami, odamegyek, levideózom, és hívom a rendőrséget, hogy bedobták a csomagot, valószínűleg ezek a bűnözők és ennyi???


2021. ápr. 7. 23:59
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Kifigyelik, hogy mikor megy ki a "csomagért" a tulaj, aztán odamennek és nagyon erőszakosan ordítoznak, hogy ellopta, fizesse ki azonnal stb, hívják a rendőrséget bla bla bla. Ezt mind úgy, hogy az áldozat kezében ott a csomag :/
2021. ápr. 8. 00:02
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Láttál tolvajkergetőket? Robin biciklije? Csávó a rendőrök érkezése leött reszelte ki a váz számot, le sem xarták. Amikor a szopórollert ellopták ami 3 milla volt..nem ujjlenyomatozott a rendőrség.


Mit tehetsz? Veszel egy id kamerát , xarsz a sunnyogó otvarok jogaira. Ennyi. Nekem lezúzta az autóm egy tetves c albérlő, odamentem hozzá, kérdeztem tudja e mi lett a kocsimmal.


"Nem de láttam, hogy összetőrte valaki, meglett?" És elindítottam a felvételt. Kit érdekel? Magyarországon magadat kell védeni mert alig van rendőr és a bírónők meg kuláznak az egészre.

2021. ápr. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%

Ez egy kamu baromság,persze és a rendőröknek nem tűnik fel h egy héten 5-ször történik ilyen "lopás"...

Nem kell minden hülyeségnek bedőlni...

2021. ápr. 8. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell az ilyentől befsni. Bármilyen vásárlástól elállhatsz 14 napig szó nélkül. Meg mekkora véletlen. Elloptam valamit valahol valakitől és kint az udvaron szobrozok vele, hogy mindenki lássa. Azért a zsaruk se hülyék, láttak már mindent. Én jártam úgy, hogy nagy értékű dolgot adtam kölcsön távoli rokonnak, aki nem akarta visszaadni. Bizonyítani tudtam, hogy az enyém. Odáig fajult, hogy bementem rendőrségre feljelentést tenni. Azt mondta a rendőr, hogy mivel eredetileg én adtam oda neki önszántamból, ez nem minősül lopásnak, próbáljunk már meg megegyezni. Milliós dologról volt szó, nem valami késről és semmit nem segítettek. Fogd meg a csomagot, ahogy bedobta, Te visszadobod és bemész. Még én hívnám ki a rendőrt, hogy zaklat valami barom. Szerintem ez csak egy városi legenda.
2021. ápr. 8. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

"Bármilyen vásárlástól elállhatsz 14 napig szó nélkül"


Ez ebben az esetben semmit nem jelent...

2021. ápr. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

3-4. Képek is vannak a bedobott a csomagokról. Mindben ruhák vannak, vagy egyszerűbb háztartási cikkek.


Aki elkeseredetten írja, hogy semmit nem csinál a rendőrség, és behúzták a csőbe, meg segítséget kér az is nyílván csak baromságot kamuzik

2021. ápr. 8. 09:20
 7/20 anonim ***** válasza:
Linkeld be ,mert ez akkor is kamu...
2021. ápr. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amúgy mondd már meg h mi a franc értelme lenne ennek amúgy is?

Valaki bedob hozzám valamit aztán kihívja a rendőrséget,a rendőrség felveszi a bejelentő adatait ,magyarul ha ezt megint eljátszaná akkor benne lenne a rendszerben h jé múlthéten ugyanez a csóka ugyanezzel telefonált be.

Ujjlenyomatot meg nem vesz senki ,pláne nem bizonyít semmit önmagában ,és amúgy mi a franc lenne ebből a hasznuk ,abból nem keresnek egy vasat se h kihívogatják az emberekre a rendőrséget...

2021. ápr. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Oké, tegyük fel, hogy, tényleg ezt csinálják. Én múlt héten jártam úgy, hogy az utcán a c. asszony tukmálta rám a lopott zoknit. Hiába mondtam, hogy nem kell, bedobta a babakocsiba, hogy, itt van, no akkor fizessem ki. Mondtam neki vagy kiveszi és békén hagy, vagy ledobom a koszos földre és árulhatja koszosan tovább.

Ez ugyanez. Próbálkoznak hátha valami balek megijed és kifizeti. Elloptad? Oké, hívja csak a zsarukat, mondja meg mikor hol loptad el tőle és ha elloptad miért nem jó neki ha visszaadod, miért kell minden áron kifizetned... dehogy hívná a zsarukat, tudja, hogy ő kerülne bajba.

2021. ápr. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
2021. ápr. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!