Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Félek attól hogy rossz ember...

Félek attól hogy rossz ember vagyok/leszek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Apám, papám, hirtelen haragú, kevés empátiával rendelkező primitív emberek voltak. Sőt anyai részen se sokkal jobb. Szóval nem valami jó családi környezetben nőttem fel,legalábbis nekem nem ez jött le. Engem sokszor megbántottak, egyáltalán nem tetszik a stílusuk, viselkedésük,mentalitásuk. De sajnos erre így most jövök rá konkrétan, és bennem is megvannak néha ezek a tulajdonságok. Mikor egy mozdulat, vagy szóhasználat hasonlít arra amit tőlük látok konkrétan utálom magam. Félek hogy nem tudok kialakítani így normális emberi kapcsolatokat, párkapcsolatot. Valamint attól is, hogy a rossz bánásmód előjön belőlem felnőttkoromban, és más issza meg a levét. Hogy kéne változzak jó irányba? Hogy "szocializálódjak"?
2021. ápr. 8. 16:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha ezeket a dolgokat felismerted bennük és magadon is észreveszed, akkor no para, jó úton jársz. Tudsz rajtuk változtatni és aki ennyire oda figyel magára nem fogja azokat a hibákat elkövetni amit a szüleid, nagyszüleid.

Ne légy túl kritikus magaddal szemben, szerintem jobb leszel mint ők!

2021. ápr. 8. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy tűnik: beláttad és felismerted ezeket a dolgokat és adott szituációban valószínűleg tudatosan figyelsz erre. Ne görcsölj rá.

Lehet, nem is olyan vagy, mint amilyenek ők voltak...

2021. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
1 es és 2 es is jól látja.
2021. szept. 27. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem ez tök normális gondolat, mivel nem csak othon dr az egész volágban ezt lárod.
2021. szept. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!