Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a helyes reagálás, ha...

Mi a helyes reagálás, ha sorban állás közben (45 éves tanárnő, 9 éves kisfiúval) belém köt egy kb 15 éves roma gyerek, csak mert ránéztem,(!),mivel elém furakodott a sorban? Rondán beszél, és magyar g.. nek nevez, porvokál.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 9. 17:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Levegőnek kell nézni. Ha akad a sorban néhány talpraesett férfi, majd helyreteszi. A múltkor épp hasonlót éltem át a villamoson: egy c-kategóriás srác belekötött 2 magyarba, csak mert az egyikük ránézett. Ő is szitkozódott ezerrel, majd az egyik pasi felvilágosította, hogy oda nézek, ahová akarok. Ha nem tetszik, szállj le. Senkinek nem fogsz hiányozni. (Egyből visszavett az arcából.)
2021. ápr. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy kedves mondattal elintézni a dolgot, aztán ignorálni.

Nem szólogatnék be neki, mert jönnek a tesók aztán megkéselnek.

2021. ápr. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem akadt a hosszú sorban egy talpraesett férfi sem, sőt, mindenki úgy tett, mintha nem hallana semmit. Számomra ijesztő volt ezt megélni, még nem történt velem hasonló szerencsére. Viszont nem bírtam ki, én is visszaszóltam, hogy oda nézek ahová akarok. Pedig nem vagyok nagyszájú, de mivel velem volt a kisfiam, nem hagyhattam annyiban.
2021. ápr. 9. 17:49
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazából jól szájba kellene vágni.
2021. ápr. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
91%
Minden képen ránk akarják magyarokra húzni, hogy rasszisták vagyunk, pedig csak ez a kötekedő, ingyenélő viselkedésük zavar mindenkit. Gyáva, jellemtelen banda. Ha valaki vissza szól, tegyük hozzá jogosan, rögtön jön a "család", mert csak akkor van a cigánynak nagy pofája, ha túlerőben vannak. Most hétvégén, négyen, botokkal majdnem agyon vertek egy 16 éves fiút, gondolom a törvény majd megalkotja azt a minimális büntetést, amit csak el lehet csalni. Nem értem egyébként ezt a félelmet a cigánytól, azért mi vagyunk többen, ezek nem dolgoznak, az összes segélyből él, és mégis, minket magyarokat gyűlöl mindegyik.
2021. ápr. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
9%
Ez a kérdés és valós, nem provokál, ott voltam, én voltam a polc.
2021. ápr. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%
Náluk sértés az, ha ránézel (mondjuk épp arra nézel véletlenül)? Vagy az is az, ha nem nézel rá?
2021. ápr. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
7es : erre kíváncsi lennék én is (ránéztem, teljesen normálisan, mint bárkire), nem szóltam hozzá. Erre azt mondja, hogy ne nézzek rá, és foglalkozzak a gyerekemmel. Magamon is meglepődtem, h visszaválaszoltam, pedig alapból kedves, nyugodt vagyok, nem kenyerem a kötekedés.. De azt mondtam neki, h én foglalkozom a gyerekemmel, bár veled fogalalkozna valaki feleannyit.. Erre azt mondta fontoskodó magyar g..i vagyok és provokatívan nézett.. nem idézném mik hagyták el a szájat (szegény gyerekem meg dermedten hallgatta). Inkább már nem reagáltam, de nagyon ideges voltam.
2021. ápr. 9. 19:10
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
Ha eléd furakodott nem nézni kellett volna, hanem szólni, hogy hol a sor vége. Ha meg ekkor elkezd pofázni akkor hagyni kell hadd járassa le magát az egész bolt előtt. Higgadtnak kell maradni és nem lesüllyedni a szintjére.
2021. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Fel kell rúgni mint a bolond gombát. Ezek nem értenek a szép szóból. Amennyiben nem reagálsz, félsz tőlük még agresszívebbek lesznek. Bele kell rúgni, jól pofánverni, akkor elfutnak.
2021. ápr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!