Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Egyedül kiköltöznél külföldre?

Egyedül kiköltöznél külföldre?

Figyelt kérdés

Tervezek hamarosan kimenni, de jelenleg nincs párom és a barátaim is itt élnek. Igaz könnyen barátkozok, szerintem hamar találnék kint is barátokat, de mennyire számítsak honvágyra? Tapasztalatok?

24N



2021. ápr. 11. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én így tettem még a járvány előtt nem sokkal, akkor 27 voltam. Az könnyítette a dolgot, hogy jól fizető mérnöki állás meglétével mentem ki, így meg tudtam élni az elejétől, de társaság szempontjából főleg eleinte szörnyű volt a helyzet, főleg azért, mert a helyi német nyelv nem ment, angol pedig csak vásárláskor segít, társaságba bekapcsolódni nem lehet. Úgyhogy az, hogy mennyire tudod a helybéli nyelvet beszélni, nagyban befolyásolja azt, mennyire sikerül barátkozni. De idővel egyre jobb. Honvágy nekem egyáltalán nincs, de olyan barátok, akikkel lehetne közös programokat csinálni, egyelőre nagyon hiányoznak az életemből.
2021. ápr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, megtettem három évvel ezelőtt. 18 éves korom óta el akartam költözni Magyarországról, és igazából a családomon és barátaimon kívül a mai napig nem hiányzik semmi. Az elején kicsit nehezebb volt, de hozzászokik az ember, főleg, hogy hozzád hasonlóan én is könnyen barátkozok, így nem voltam magányos.

Szerintem mindenképp próbáld meg, ha van konkrét elképzelésed hogy hogyan mennél és hova, illetve beszéled az ország nyelvét, vagy legalább angolul tudsz.

26/N

2021. ápr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Igazából párként kiköltözni nem jó ötlet, mert azt tapasztalom hogy a fiatalabb párok ahogy kijönnek pár hónap és szétmennek. Ha egyedül költözöl ki, akkor legalább tudod hogy mire számíthatsz.
2021. ápr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) Beszélek angolul és németül, mindkettő a munkám része is. Melyik országba költöztetek? Mi az, ami tetszik ott és mi nem? Én jelenleg még hezitálok, tetszik Svájc, Norvégia, de tengerparti országok is, csak ott általában rosszabbak a fizetések, vagy nagyon messze vannak.
2021. ápr. 11. 15:23
 5/11 A kérdező kommentje:
Ja és még olyan kérdésem lenne, hogy mennyi pénzzel érdemes elindulni? 1,5-2 millió elég? Úgy mennék ki, hogy már lenne ott munkám.
2021. ápr. 11. 15:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, Ausztriába mentem. Ez még elérhető közelségben van otthonról, ezzel szemben az életszínvonal már van olyan magas, amihez képest már máshol aránylag nem sokkal van feljebb.

Az emberek általában rendesebbek, mint a magyarok, a németekhez képest is közvetlenebbek, kedvesebbek, nyitottabbak és humorosabbak (általában). Nem annyira multikulturális, mint Svájc, ahol sok a külföldi és amiatt nem érzed magad kívülállónak, itt azért meglepődnek, ha nem az itteni őshonos kiejtéssel beszélsz. Viszont több magyar van.

A táj gyönyörű, hiszen itt van az Alpok. Tisztaság van. Tehenek legelnek.


Ha választhattam volna, talán inkább Svájc lett volna, de oda nehéz bekerülni jó állásokra, mert mindenki oda akar menni, hiszen a leggazdagabb hely a régióban, és akkor még nem voltam elég tapasztalt a munkámban, hogy felülmúljam a többi versenytársat az állásokért. Egyébként nem igazán tudnék több pénzt félretenni, mint itt, mert Svájcban annyival drágább a lakhatás, megélhetés, hogy annak nagy része elmegy, amennyivel több ott a fizetés.

De lehetséges, hogy egyszer a jövőben lecsapok egy ottani lehetőségre.

2021. ápr. 11. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

Hát figyi, nem sokat fogok segíteni, de azért írok,sajna nekem a trágár magyar nyelven kívül semmi nem megy, de folyton konzulátusok meg ilyen kiköltözős dolgokat olvasok, Finnország pl. szinte halott, csomó a munkanélküli, egészségügy tré és isznak mint a fene, de nincs vagy alig van bűnözés.

Svédország : jó az egészségügy, iszonyat elfogadóak , de kell hozzájuk a svéd nyelv , az állítólag a német meg a angol keveréke, mivel bárkit szinte befogadnak ez a vesztük is mert csomó bűnöző van ott, orosztól a fene tudja milyen arcokig, tele vannak muszlimokkal és rád szólnak ha nem úgy öltözöl. Férfiként kimennék oda, talán az iszlámot is felvenném mert erkölcsös vallás, nőként inkább hagyjad.

Norvégia, iszonyat drága alig van napsütés, gyakorlatilag minden norvég valahol nyaral fél évente, hiányzik nekik a napocska, jól lehet keresni szinte bárminek mehetsz, angolul beszél mindegyik szinte.


Dánia, alapvetően mezgaz ország így napos, ott már nincs baj angolul beszél mindenki. Szóval északról azt mondanám, hogy ha kell akkor Svéd vagy Dánokat nézném meg.


Joker úgy is Hollandia, azok qurva jó arcok mindegyik min. 3 nyelven beszél mert a holland az angol/német/francia kattogós változata, de tele vannak lengyelel, ami nem baj, de iszonyat toxicok tudnak lenni a lengyel barátaink.


Ugy sem segítettem, mert én nem voltam kint sosem, csak szeretnek, de helyette sokat olvasok meg külföldiekkel google fordító segítségével dumálok írásba. Örülj neki, hogy tudsz eme két nyelven, tiéd a fél világ. :))

2021. ápr. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
@5: Az, hogy mennyi kell, nagyban függ attól, milyen albérletet fogsz ki. Legtöbb helyen kérnek 3 havi kauciót plusz letétpénzt, emellett 90%-ban bútorozatlanul hirdetik őket tehát lehet, hogy még be is kell bútoroznod, plusz az első havi fenntartási költségek, amíg meg nem kapod az első fizetést. Ettől függően félmillió és 3 millió is lehet az az összeg, ami kell.
2021. ápr. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
#6 igen Ausztria is szuper hely! :) Nálam is rajta van a lehetőségek között, sokszor jártam már ott és csodás. Svájcot azért céloztam meg, mert svájci cégnél dolgozok és remélem átvesznek oda.
2021. ápr. 11. 16:21
 10/11 moozygoo ***** válasza:
Én nem, nekem nem tetszene.
2021. ápr. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!