Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mást sem boldogít az, hogy...

Mást sem boldogít az, hogy mindenért saját maga kell megdolgozzon?

Figyelt kérdés

Rossz körülmények közt nőttem fel. Kicsi korom óta hallgatom, hogy milyen jó megdolgozni mindenért, a kemény élet farag az emberből keményt, és szidjuk ezerrel azt, aki jó helyre született, és kihasználja azt, hogy a szülei gazdagok.


Nem így gondolom. Én nem lettem kemény attól, hogy gyerekkoromba kabátba aludtunk télen, mert olyan hideg volt. Nem lettem kemény attól, hogy folyamatosan azt hallgattam, hogy miből fogjuk kifizetni ezt, miből fogjuk kifizetni azt. Nem lettem attól kemény, hogy más levetett ruháit hordtam. A felnőttkori szorongásaimnak az a reménytelenül rossz helyzet az alapja, hogy sokszor hitelre vettük még a kenyeret is. Mindenki áldja az én anyámat meg apámat, hogy mennyit dolgoztak értünk. Igen, sokat dolgoztak, de így is beleszakadtak, hogy az alap dolgokat (kaja, fűtés, víz, villany) biztosítani tudják. A minimum dolgokról meg ne is beszéljünk. Mindenki szidja a gazdag, vagy jómódú szülők gyerekeit, de inkább róluk kéne példát venni. Ők legalább tudják támogatni a gyereküket.

Én mindenért megdolgoztam. Szorgalmasan tanultam, szorgalmasan dolgoztam, hogy nekem egy jobb életem legyen. Folyamatosam attól rettegek, hogy én odakerülök vissza. Főleg úgy, hogy egy olyan világban élünk, ahol kétszer annyi munkával feleannyira se jutsz.


Anyám meg apám a szent a felelőtlenségükkel, mert milyen sokat dolgoztak értünk. "Mert hát dönthettek volna úgyis, hogy hátradőlnek, mondván nem érdeklik a gyerekeik sorsa." Én úgy gondolom, hogy dönthettek volna úgyis, hogy nem vállalnak 3 gyereket egy rissz-rossz házba, ha nincsenek meg a megfelelő körülmények.


2021. ápr. 13. 15:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Én nem érzem azt az érzést, amit a sztárok (Ramos, CR, stb.) vagy a közemberek hangoztatnak: milyen jó, hogy megteremtettem magamnak mindent. Én ezt az érzést nem érzem.
2021. ápr. 13. 15:49
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát én sem. Nekem is teljesen jó lenne, ha mások teremtenének meg nekem mindent, de sajna még nem találtam ki, hogy hogyan :-/
2021. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan nőttem fel, mint te és szintén azt vallom, hogy a dolgok felét nyugodtan a fenekem alá tolhatta volna valaki, hogy a huszas éveim ne az örökös stresszről, munkáról és gebedésről szóljanak.


Pedig lekopogom, most harmincasként már viszonlag stabil és normális életem van, de bennem is ott van állandóan a stressz, hogy mi van, ha visszajutok olyan körülmények közé, ahonnan jöttem. Emiatt nem merek semmit kockáztatni, semmi újba belefogni, szóval nem hiszem, hogy ki lehet törölni az emberből azt, amiben felnőtt.


Én is szorongok időnként a pénz, az anyagiak miatt akkor is, ha nem feltétlenül kell, talán kicsit spúr is vagyok emiatt, a férjem szerint legalábbis :D


És eszembe sem jutott olyan körülmények közé gyereket vállalni, ahonnan én jöttem.

2021. ápr. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

Én is aludtam sokszor kabátban, 5 tesómmal együtt. Szerintem is felelőtlenség úgy gyereket vállalni hogy nem biztosak a körülmények, ezt már említettem is a szüleimnek, akik már egyébként rég elváltak. Jó dolog ha az ember "segge alá tolják" a dolgokat, viszont én mégsem bánom hogy ez nekem nem adatott meg. Lehet hogy nem volt mindig új telefonom, új ruháim, de cserébe lett egy olyan világképem amit nem adnék semmiért. Engem jó érzéssel töltött el pl az amikor 14 évesen, saját pénzemből tudtam magamnak megvenni a dolgaimat. Míg mások elszórták a szüleiktől kapott napi pár ezer ft-ot, én reggel 4 kor keltem és suli előtt újsághordással ugyan, de megkerestem azt a pénzt és megtanultam beosztani.

Sosem vertem el a pénzem, az alap dolgaim mindig megvoltak. Most 18 évesen 2 autóm, 3 motorom, biztos, jól fizető munkám van suli mellett. Ha minden jól megy 21 éves koromra saját házam lesz. A jogsit eddigi lehetőségeimhez képest kimaxoltam, és tervben van az összes kategória elvégzése is.

Tudom hogy ez most dicsekvésnek tűnik, de ezt azért írtam le, mert tudom magamról azt, hogyha mindent alám toltak volna, akkor nem becsülném meg enyire.

2021. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4 Kicsit hihetetlennek tűnik hogy 21 évesen lesz egy saját házad,hitellel szeretnéd venni?

Akkor hihető,vagy valami nagyon olcsó veszel falun?

Többit azt el tudom hinni.


Azért ne feledkezz meg arról hogy most vagy fiatal,kicsit azért szórakozz majd és élj is,ne hogy később megbánd hogy csak dolgoztál.

2021. ápr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!