Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Vesztettél el valakit a...

Vesztettél el valakit a járvány alatt?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok hány embert érinett közvetlenül a járvány, mert a környeezetemben sajnos többen meghaltak. Kérlek csak szavazással válaszolj!

2021. ápr. 14. 11:32
A kérdező szavazást indított:
Igen, közeli családtagot (kedvesd, szülő, nagyszülő, gyermek, testvér)
Igen, más rokont (nagybácsi, nagynéni, unokatestvér, anyós,após, sógor..stb)
Igen, munkatársat
Igen, közeli barátot, ismerőst
Szerencsére nem halt meg senkim a betegség miatt
63 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Több barátom van aki elveszítette egy-egy családtagját, az egyik barátnőm családjában ketten is meghaltak 2 hét alatt. Maguk az elhunytak nem álltak hozzám közel, nem ismertem őket jól, így nem tudtam mit jelöljek.
2021. ápr. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a nagymamámat.
2021. ápr. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem munkatársam és távolabbi rokonom is halt meg.
2021. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szerencsére eddig ""csak"" egy kedves volt gimis tanárom hunyt el 44 évesen illetve egy másik gimis tanár, akit mindenki ismert (asszem igazgatóhelyettes is volt évekig és nagyon jó tanár).


De egy jó barátnőm az apukáját, Édesapámnak egy közvetlen és TÖBB távoli rokona elhunyt.


Illetve az egyik érdeklődési köröm közösségének egy ikonikus alakja, ő 30 valahány évesen.


Összességében nagyon durva a helyzet.

Én kimondhatom, hogy még nem éltem át olyat, hogy egyszerre ennyi elhunyt/gyászoló legyen a környezetemben.

Pedig a rákban elhunytak, öngyilkosság, gyilkosság is egy-egy évre szokott csoportosulni.



De hogy pár héten belül ennyien, ilyet még nem éltem meg. Szerintem sokan mások se, csak azok, akik éltek már pl '56-ban.

2021. ápr. 14. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Senkit sem, sőt én sem, a családomban sem és a munkahelyemen is senki sem volt még koronás. Olyat hallottam hogy a munkatársam szomszédjának a nagyanyja koronás volt, de ennyi. Vagy hogy az unokatestvérem falujában valaki meghalt koronába.
2021. ápr. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a nagymamám testvére halt meg covidban, meg sok idősebb ismerős a kisvárosban ahol élek.

Ez kb. 5 ember.

2021. ápr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagybátyám halt meg ősszel, de nem covidos volt, hanem stroke-ot kapott, 3 hónapig volt lélegeztetőgépen. Nagymamámhoz járnak a faluból segíteni, mert egyedül már nem bírja, az egyik ilyen segítője meghalt covidban. Kollégák közül többen elkapták, van, aki enyhébb tünetekkel vészelte át, van, akinek ráment az immunrendszere, de nem halt meg.
2021. ápr. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem betegek voltak a szüleim a párom és az ő szülei szerencsére eddig gond nélkül felépültek. De a párom munkahelyén sokan kidőltek, volt aki meghalt, apósom 2 jóbarátja is elment, illetve az egyik barátnőm apja.
2021. ápr. 14. 12:21
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Rám több különböző válasz is igaz lenne.

- nagynéném

- melóban az üzemorvosunk

- volt munkatárs

Ezen kívül meg vannak a távolabbi, közvetett ismerősök, pl. szüleim több kollégája, párom több rokona.

2021. ápr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

# 4 voltam



Édesapámnak munkatársa hunyt el, rokonunk nem. Nagyon nem mindegy ebben a kontextusban.


Telefonról pötyögni kényelmetlen és lassabb, mint ahogy az agyam jár, elnézést a hibáért.

2021. ápr. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!