Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Melyik Magyarországon is...

Melyik Magyarországon is használt COVID vakcinát tartod a legmegbízhatóbbnak? Miért pont azt tartod annak?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 14:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%
Astrazenecát vagy mit. mert venni kell hozzá vérhigitot. Dokiknak pörög a zseton.
2021. ápr. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

Az első kínait és a Pfizert.

Miért? Mert van egy emelt biosz + emelt kémia érettségim. :D

2021. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

A vakcina az vakcina, egyik nagy cégnek sem érdeke kifejezetten sz-r vakcinát eladni, számomra egyik sem megbízható teljesen olyan szempontból, hogy mindegyik csak a klinikai kipróbálás fázisában van. Szóval egyformán megbízható/megbízhatatlan mindegyik.


Illetve nyilván nem mindegy az alany sem, hogy annak milyen az egészségügyi állapota, hány éves stb, de az orvosok is ezek alapján javasolják egyiket vagy másikat, és mivel én nem vagyok orvos, ezen összeveszni én senkivel sem fogok, feltételezem, hogy mindenkinek azt javasolják, ami valóban neki való.

2021. ápr. 15. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
#2 Nekem meg biotechnológiából MSC-m, de mivel még sosem gyártottam vakcinát, sőt még csak a gyógyszeriparban sem dolgoztam még sose, nem állítom, hogy akkor én megmondom a tutit :D
2021. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy annyira támadja mindenki az Astrát.


A többi oltásnál (lásd, az istenített Pfizer/Moderna) nem volt senkinek oltás után infarktusa, agyvérzése, vagy trombózisa?

Biztos hogy volt, a nyakam teszem rá, csak most már elkezdődött a gyógyszergyártó cégek rivalizálása is, és gondolom lehozták, hogy "hijjjj, aki Astrát kap, annak véralvadási zavara lesz".

Holott előbb-utóbb mindenképp beütött volna nála egy embólia, vagy szív/agyinfarktus.


Meghát az arány sem mindegy. 18 millió oltottból valami 36 ilyen esetet regisztráltak? Valami ilyesmit olvastam.

El nem hiszem, hogy más oltóanyagnál nem fordult volna elő legalább 20-40 ilyen eset ugyanennyi emberre számolva. Csak azokat nem érte el a média.

2021. ápr. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

#4


Gratulálok az MSC-dhez :)


Egy szóval sem állítottam, hogy tuti. A kérdés így szólt: melyik vakcinát tartod a legmegbízhatóbbnak? És miért?

Én ezt tartom, és azért tartom annak, mert az én biotechnológiai tudáshoz szörnyű mód elenyésző biológiatudásom eddig ér el, ezt tudom lekövetkeztetni saját kútfőből. :)


(2-es, 5-ös voltam)

2021. ápr. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
76%
Pfizert és Modernát. Néztem a kisfiam oltási könyvét, az egyik gyerekkori oltása szintén Pfizer.
2021. ápr. 15. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2021. ápr. 15. 14:32
 9/15 anonim ***** válasza:

És milyen alapon kéne mégis a mezei átlagpolgárnak mérlegelnie, hogy egy-egy vakcina mennyire egészséges/hatékony?


5# Nem tudom, mennyire érték el ilyen esetek a fősodratú médiát, viszont van egy angol nyelvű FB-csoport ahol esetleges mellékhatásokkal kapcsolatban osztják meg egymással a tapasztalataikat a tagok.

2021. ápr. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

9-es egyszerűen csak a vélemények érdekeltek a különféle vakcinákkal kapcsolatosan.

Véleménye pedig van akinek a média alapján, van akinek saját vagy ismerősei beoltottsága alapján lehet. Milyen vakcinát kapott mit tapasztalt, voltak-e mellékhatások, nem voltak.

Engem például ma oltanak be a szputnyik vakcinával.

2021. ápr. 15. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!